$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

איגוד לשכות המסחר שוקל עתירה בשל העיכובים בשחרור מזון בנמל אשדוד

האיגוד רוצה לחייב את משרד הבריאות לשחרר את מכולות המזון בתחנת ההסגר בנמל, מבלי לפגוע ביתר השירותים של התחנה ליבואנים

נורית קדוש 08:3231.07.16

איגוד לשכות המסחר שוקל את החרפת הצעדים נגד משרד הבריאות. לאור המשך העיכובים בשחרור מזון בתחנת ההסגר של המשרד בנמל אשדוד, האיגוד בוחן הגשת עתירה לבית הדין לעבודה במטרה לחייב את משרד הבריאות להציע פתרון מיידי למצב. באיגוד מדגישים כי על הפתרון להיות כזה שלא יפגע בתהליכי עבודה אחרים בתחנת ההסגר כמו למשל קבלת הקהל, מה שעלול ליצור להיות צוואר בקבוק חדש בתחנה העמוסה גם כך.

 

כפי שנחשף בכלכליסט בשבוע שעבר, כ־2,000 מכולות מזון תקועות בתחנת ההסגר של משרד הבריאות בנמל אשדוד. רק בימים אלו מטפלים עובדי התחנה במכולות שהגיעו לנמל לפני כשבועיים. בעקבות פיגור שנוצר החליטו עהעובדים לצמצם את שעות קבלת הקהל לפעמיים בשבוע בלבד למשך שעתיים. החלטה זו, שלא לוותה בהסברים ותקפה עד להודעה חדשה, הגבירה את הלחץ בו שרויים היבואנים.

 

יעקב ליצמן יעקב ליצמן צילום: אלכס קולומויסקי

 

באיגוד לשכות המסחר מסבירים כי "קיים חשש אמיתי שצמצום שעות העבודה ופעילות קבלת הקהל בתחנת ההסגר

באשדוד לצורך הקצאת עובדים לשחרור צוואר הבקבוק שנוצר עם מכולות המזון, עלולה ליצור צוואר בקבוק חדש". עוד טוענים באיגוד כי "הודעת תחנת ההסגר בנמל אשדוד כי הם יקבלו קהל רק בימי שני ורביעי למשך שעתיים בלבד, היא לא פחות משביתה איטלקית מוסווית. הנזק שייגרם ליבואנים ולציבור הרחב יהיה כבד". לטענת לשכת המסחר, בשבוע שעבר עבדו רק 2 עובדים במקום 8 בתחנת השחרור בנמל אשדוד ולמעלה מ־2,000 מכולות המתינו לשחרור, מתוכן כ־400 מכולות קירור, שעלות האחסון היומית שלהן גבוהה יותר.

 

שלשום מסר שר הבריאות יעקב ליצמן למשנה למנכ"ל איגוד לשכות המסחר עו"ד דן כרמלי כי: "בכוונתי להביא לכך שרמת השירות תחזור למצבה הרגיל בתוך שבועיים, באמצעות המשך עבודה מאומצת של עובדי שירות המזון". כרמלי השיב לשר כי "הרצון לבצע עבודה יעילה ושחרור מהיר של מטענים אינו מצדיק צמצום קבלת קהל אלא ההיפך: היערכות מלאה של משרד הבריאות לפתרון הבעיה, ללא יצירת בעיות נוספות. גל פיגורים יגרור עוד גלי פיגורים והתמרמרות בקרב ציבור היבואנים, כמו גם עלויות שעלולות להתגלגל לצרכן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x