$
בארץ

רכבת ישראל החלה בביצוע נסיעות מבחן בקו בית שאן - חיפה

מדובר בחידוש של "מסילת העמק" ההיסטורית שפעלה בעבר. אורך הקו הוא כ-60 ק"מ והוא כולל חמש תחנות. עלות ההקמה נאמדת בכ-4 מיליארד שקל

ליאור גוטמן 12:3120.07.16
רכבת ישראל החלה אתמול (ג) בביצוע נסיעות מבחן במסילה החדשה שמחברת בין בית שאן לחיפה. מדובר בחידוש של "מסילת העמק" ההיסטורית שפעלה בעבר עוד בימי השלטון העותמאני. אורך הקו הוא כ-60 ק"מ והוא כולל חמש תחנות (לב המפרץ, יקנעם-כפר יהושע, מגדל העמק - כפר ברוך, עפולה ובית שאן). עלות ההקמה, עליה פיקחה חברת נתיבי ישראל (מע"צ לשעבר) נאמדת בכ-4 מיליארד שקל. נכון להיום נסיעות המבחן מתבצעות במהירות של 120 קמ"ש כאשר פתיחת הקו, שמתוכננת סביב חול המועד סוכות, תעלה את המהירות ל-160 קמ"ש. זמן הנסיעה, כלולל עצירה בתחנות, נאמד ב-50 דקות.

 

התוכנית להקמת הקו נכללה במקור בפרויקט "נתיבי ישראל" שאושרה ביוזמת שר התחבורה ישראל כץ עוד באפריל 2010 לרישות המדינה בכבישים וברכבות ובעלות מקורית של כ-27 מיליארד שקל. משרד הפיתוח הפריפריאלי במשרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל טוענים שהפעלת הרכבת תקצר את זמני הנסיעה לחיפה ומרכז הארץ כאשר הייעוד העיקרי שלה הוא הסעת מטענים מאזור נמל חיפה למעבר הגבול הירדני, זאת כמתן פתרון להאטת תנועת המטענים מאירופה למזרח שעברה בעבר דרך סוריה ולבנון ונעצרה בשל המצב הביטחוני.

 

רכבת ישראל רכבת ישראל צילום: ערן יופי כהן

 

בתוך כך, משרד התחבורה הורה לקדם את התכנון הסופי של מסילת הרכבת שתחבר בין כרמיאל לקריית שמונה. מדובר בתוכנית ישנה שאף היא נכללה במקור בפרויקט "נתיבי ישראל" כאשר ההכרזה על התקדמות בסלילת הקו נרשמה מספר פעמים מתחילת העשור. מדובר בפרויקט מורכב ויקר (7 עד 8 מיליארד שקל), בעיקר בשל מגבלות טופוגרפיה קשות עם תוואי מסילה שאמור לעבור בקרבת העיר צפת. במשרד האוצר הופתעו מההכרזה ואמרו שבשלב זה אין הקצאה כספית לתכנון של הקו, לא כל שכן להפקעות קרקע או ליציאה למכרזים. על פי ההערכות הקו יפתח בעוד כ-7 שנים, כלומר אם התכניות יתקדמו בלו"ז המיוחל רוב הסיכויים שניתן יהיה לרכוש כרטיס לרכבת הקלה בתל אביב לפני שנוסעים יוכלו לרכוש כרטיס רכבת לקריית שמונה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x