שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מחר בממשלה: משוכה משפטית לתקציב הדו-שנתי

היועמ"ש סבור כי "עולה שאלה משפטית לגבי חקיקת חוק יסוד תקציב המדינה כהוראת שעה"

רוני זינגר 23:2116.07.16

הממשלה תאשר מחר בבוקר את הצעת החוק לאישור תקציב דו־שנתי לשנים 2017–2018 בהוראת שעה, שיביאו שר האוצר משה כחלון ושרת המשפטים איילת שקד.  

בהצעת המחליטים נכתבה חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולפיה "עולה שאלה משפטית לגבי חקיקת חוק היסוד כהוראת שעה". עוד נכתב כי עמדת היועמ"ש בהקשר זה תובא בפני שרי הממשלה בישיבה. עם זאת, גורם בכיר בממשלה אמר היום כי אינו מכיר מחלוקות סביב ההצעה ובכל מקרה היא צפויה לעבור בלי בעיות מיוחדות.

 

שר האוצר משה כחלון שר האוצר משה כחלון צילום: עומר מסינגר

 

חוק יסוד תקציב המדינה הוארך לצורך הגשת תקציב דו שנתי ב־2009 ובהמשך הוארך גם לתקציב הדו־שנתי של 2011־2012 והוארך שוב, ובסך הכל אושרה הוראת השעה לחוק התקציב בין השנים 2009–2016. חוק יסוד התקציב המקורי קובע כי יש להגיש תקציב מדינה אחת לשנה. כעת יש צורך להאריך שוב והיועצים המשפטיים של המשרדים מציעים כי הארכה זו תעשה כחוק חדש, ולא כהארכה חוזרת של אותו חוק.

 

בהצעה מפורטות גם הטעויות שנעשו בתקציב הדו שנתי של 2011–2012 שהסתיימו בגירעון לא צפוי של 39 מיליארד שקל, ונכתב כי הפעם הוא כולל מנגנוני איזונים והתאמות כדי שיהיה אפשר לערוך עדכון תחזיות אם הערכות אגף התקציבים לא יעמדו מול המציאות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x