$
בארץ

מנכ"לית הכשרה עוזבת; שמעון מירון, המשנה למנכ"ל מועמד להחליפה

אתי אלישקוב, מנכ"לית חברת הביטוח ב-4.5 שנים האחרונות הודיעה על החלטתה לסיים את תפקידה; מנהלי המחלקות והאגפים נדרשו לקצץ בכ-10% מכוח האדם ולפי הערכות יפוטרו כ-50 עובדים

רחלי בינדמן 11:1213.07.16

מנכ"לית הכשרה ביטוח אתי אלישקוב הודיעה על עזיבתה את החברה. זאת לאחר 10 שנים בבחרה מתוכם 4 וחצי שנים בתפקיד המנכ"ל. לפי הערכות הרקע לעזיבתה של אלישקוב מקורו במחלוקות עם הבעלים והיו"ר אלעזרא.

 

 

על פי הערכות מינוי המנכ"ל החדש יהיה מתוך החברה. "לאחר 10 שנים מאתגרות ובעיקר מספקות אני מסיימת פרק בחברה שהייתה לי לבית שני ומתחילה פרק חדש בחיי", מסרה אלישקוב (39).

 

לדבריה, "במהלך התקופה הזו הגענו להישגים משמעותיים ויוצאי דופן תוך גילוי יוזמות חדשות ומובילות שוק. אני מודה מעומק לבי לעובדי החברה, להנהלתה ובעיקר לבעל השליטה, אלי אלעזרא, על הגיבוי ועל כך שנתן בי את אמונו, מינה אותי למנכ"לית ונתן לי אפשרות להצעיד את החברה יחד עם הנהלתה להצלחות, תוך כדי עבודה משותפת באמון הדדי ושיתוף פעולה צמוד".

 

בתוך כך נודע כי הכשרה מתמודדת עם סבב פיטורים. מנהלי המחלקות והאגפים נדרשו לקצץ בכ-10% מכוח האדם ולפי הערכות צפויים להיות מפוטרים 50-40 עובדים. עוד נודע כי צומצם תקציב הרווחה וכי עובדי חברת הביטוח מרגישים תחושת מרמור ואף בוחנים צעדיהם ובכלל זה התפקדות להסתדרות כפי שעשו הקולגות שלהם במגדל, כלל והפניקס שחתמו על הסכמים קיבוציים הכוללים תוספות שכר, מנגנון המקשה על פיטורין ובונוסים משמעותיים.

 

מהכשרה נמסר בתגובה: "אין קיצוצים רוחביים ולא קיצוץ של 10% בחברה".

 

בין המועמדים להחלפה - שמעון מירון

 

אלי אלעזרא, בעל השליטה ויו"ר החברה מסר: "אני מודה לאתי על תרומתה הרבה לחברה. אין ספק שהכשרה זכתה למנהלת מצויינת, שהוכיחה את עצמה לאורך השנים בשלל תפקידיה בחברה בכלל וגם בתפקידה האחרון כמנכ"לית החברה בפרט".

 

על פי הערכות בין המועמדים להחליף את אלישקוב הוא שמעון מירון, משנה למנכ"ל וראש אגף ביטוח חיים ופיננסים. בעבר בחן אלעזרא מיזוג הכשרה עם בית השקעות ואף ניהל מגעים מול פסגות בעניין.

 

 

אלעזרא. חילופי תפקידים אלעזרא. חילופי תפקידים צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x