שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

כחלון: בתקציב הקרוב נשקיע מיליארדי שקלים בהפחתות מסים

שר האוצר אמר בישיבת סיעה כי למרות כל הביקורת על הפחתות המסים בשנה שעברה - מע"מ ומס חברות - "המהלך הוכח כנכון". בהתייחסו להצעת החוק שמגבילה את שכר הבכירים הדגיש כי מעולם לא היתה כוונה לפגוע בזכויות העבר של הבכירים

רוני זינגר 15:5811.07.16

מיליארדי שקלים יושקעו בתקציב הקרוב בהפחתות מסים, כך אמר היום (ב') שר האוצר משה כחלון בפתח ישיבת סיעת כולנו בכנסת, תוך שהוא הודף את הביקורת המסתמנות על המהלך. בנוסף התייחס לחוק להגבלת שכר הבכירים, ולצו הביניים הזמני שהוציא היום בג"ץ נגד חוק זה, ואמר כי לא הייתה כוונה לפגוע בזכויות העבר שלהם.

 

דבריו של כחלון מגיעים על רקע הההישג של איגוד הבנקים לאחר שבג"ץ נענה לבקשתם והוציא צו ביניים לפיו לעובדי הבנקים תינתן אפשרות להתפטר מתפקידם ולשמור את כל זכויות הפנסיוניות שהובטחו להם עד 45 יום לאחר הכרעת בג"ץ בעתירה.

 

 

 

משה כחלון משה כחלון צילום: אלעד גרשגורן

 

 

"בהצעת החוק שהעברתי בוועדת הכספים, הצעת החוק שהגבילה את שכר הבכירים, מעולם לא היתה כוונה לפגוע בזכויות העבר של אותם בכירים", כך אמר כחלון, "אלו זכויות קנייניות שלא מופיע בשום מקום שצריכה להיות פגיעה בהם. מטרת החוק היתה אחת: לקבוע נורמות ערכיות ומוסריות. במדינה שבה הפערים החברתיים רחבים אני חושב שצריכה להתקבע איזו נורמה, גם כחברי כנסת וגם כשרים אנחנו צריכים לקבוע נורמה ערכית ומוסרית כמה אנשים יכולים להשתכר בחודש. אין לי ספק ואני סומך על בג"ץ שיקבל את ההחלטה הטובה ביותר שלוקחת בחשבון את השיקולים המוסרים והערכיים הנדרשים".

 

הבנקים ביקשו לקבל הבהרות כי החוק, הקבוע תקרה של עלות שכר שנתית של 2.5 מיליון שקל בשנה, לא יחול על הזכויות הפנסיוניות שצברו העובדים בעבר, בדגש על פיצויי פיטורין, כאשר בבנקים נהוג להעניק לבכירים פיצויים מוגדלים בפרישה שיכולים להגיע למיליוני שקלים גם לדרג ביניים בבנק. אלא שמכיוון שהכנסת ומשרד המשפטים, וכן הפיקוח על הבנקים נמנעו מלהגיב בצורה ברורה בנושא, הבנקים הגישו עתירה לאפשר לעובדים המתלבטים להמתין לפסיקת בג"ץ לפני שיכריעו האם לפרוש.

 

"המהלך הוכח כנכון"

 

עוד התייחס כחלון לתקציב הקרוב ואמר: "בימים אלה אנחנו בישורת אחרונה של התקציב, ב-11.8 נגיע לממשלה ונציג את התקציב לשרים. התחייבתי בתקציב הקודם - נקיים צעדים מעודדי צמיחה, המשק זקוק לצמיחה. התפיסה שלי אומרת שהצמיחה תגיע משני מקומות עיקריים - שתי רגליים - השקעות והפחתת מסים. בתקציב הקרוב נשקיע מיליארד שקל בעידוד הייצוא, בתעשייה ומיליארדי שקלים נשקיע בהפחתות מסים".

 

לדבריו, "התחייבנו להקל על חיי האזרחים - דיור, יוקר מחיה וכך נמשיך גם בשנה הבאה. השבוע נחתום על הפחתת מכסים בייבוא דגים ובשר. בשנה שעברה הפחתנו מסים - מע"מ ומס חברות. למרות כל הביקורת וההתקפות עלינו היום המהלך הוכח כנכון. אנחנו רואים את הנתונים וההכנסות וגם מי שתקף מבין שהמהלך היה נכון, יש עודפי גבייה והכנסות ממסים עקיפים והמשמעות היא שהיה נכון לעשות את זה. וגם המהלכים הקרובים שנעשה יהיו מחושבים שקולים ואחראיים".

 

דבריו של כחלון בנושא זה מגיעים לאחר שפורסם אתמול כי הוא בוחן הפחתת מסים לקראת התקציב הבא. המהלך נשקל למרות שפקידי אגף התקציבים התריעו בפני כחלון על בור ענק של 15 מיליארד שקל בהכנסות שיחייב קיצוץ מאסיבי בהוצאות משרדי הממשלה. מאחר שתקציב הביטחון כבר הובטח בהסכם בין המשרדים, הקיצוצים יבואו בהכרח על חשבון המשרדים החברתיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x