$
משפט

נחשף בכלכליסט

בכירים בקבוצת אדמה נעצרו בחשד שגנבו מעל 20 מיליון שקל לכיסם

במקביל להליכי הפירוק בעניינה של חברת שיווק האדמות החקלאיות, החלה חקירה פלילית בין היתר בחשד שכספי לקוחות הועברו לחשבונות של בכירים בחברה ושימשו אותם לצרכיהם הפרטיים; הבוקר עלתה החקירה שלב עם גל מעצרי בכירים וחיפושים בבתיהם של המעורבים

זוהר שחר לוי ותומר גנון 09:3811.07.16

חוקרי מפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב עצרו הבוקר (ב') בכירים בקבוצת אדמה בחשד לגניבת מעל 20 מיליון שקל מכספי לקוחות, אשר הועברו לחשבונות של בכירים בחברה ושימשו אותם לצרכיו הפרטיים. במקביל נערכים חיפושים בבתיהם של המעורבים.

 

לפני כחודשיים, במקביל להליכי הפירוק שהחלו בעניינה של קבוצת אדמה, החלה חקירה פלילית במפלג ההונאה התנהלה בשיתוף עם מס הכנסה חיפה והצפון בחשד לעבירות של גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף, עבירות על חוקי מס הכנסה והלבנת הון כנגד החברה על עובדיה ומנהליה. החקירה במשטרה, שפורסמה לראשונה ב"כלכליסט" ,החלה בעקבות תלונות שהגישו רוכשי קרקעות שונים.

 

כך, במסגרת החשדות הפליליים, עלתה אפשרות שחברת אדמה חייבת מס שבח שהועלם באמצעות דיווחים שקריים על עסקאות. חובות מס קודמים ליתר החובות ולכן מדובר בחדשות רעות ללקוחות החברה, שיידחקו הצידה לטובת ההחזרים לרשות המסים.

 

חקירת המשטרה התנהלה במקביל להליכים שהתנהלו בבית המשפט המחוזי בתל אביב שעסקו בפירוקן של החברות בקבוצה ובבקשה לפשיטת רגל שהוגשה נגד בעל השליטה בה באותו הזמן, אורן קובי.

 

 

מתוך המכירה הפומבית במשרדי אדמה לפני כשלושה שבועות מתוך המכירה הפומבית במשרדי אדמה לפני כשלושה שבועות צילום: אדמה

 

בשבוע שעבר קבע שופט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, כי כל החברות בקבוצה יפורקו וכי מפרק החברות, עו"ד חגי אולמן, ימונה לכונס נכסיו של קובי. נגד קובי הוצא גם צו איסור יציאה מהארץ. השופט כתב בהחלטתו כי התנהלות אדמה ובעל השליטה "מעצימה את הצורך בקבלת הבקשות וזאת נוכח העירוב בין החברות, פעילותן, עסקיהן, עובדיהן, כספן, והכל תחת ניצוחו של בעל השליטה. בכל אלה יש מסך מספק למתן צו פירוק זמני ולמינוי מפרק זמני שיחקור ויתחקה אחר שנעשה בחברות ובנכסיהן כמו גם באלה של בעל השליטה, כאשר יש למנוע בדחיפות את המשך הפעילות שנחזית כאסורה ובעייתית ולהשיב את שנלקח ככל שנלקח שלא כדין".

 

עוה״ד קובי גולדמן ואורי גולדמן ממשרד גולדמן ושות׳ המייצגים את אחד העצורים הבכירים בפרשה מסרו כי "למרשנו אין מעורבות במעשים המתוארים או אחריות כלשהי לגביהם, כולם או מקצתם, והדברים יתבהרו בהמשך".

 

עו"ד רונן רוזנבלום, המייצג חשוד אחר בפרשה, סירב להתייחס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x