שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

כחלון שוקל הפחתה של מס הכנסה ומס חברות לקראת תקציב 2018-2017

למרות שפקידי אגף התקציבים התריעו בפני שר האוצר על בור ענק של 15 מיליארד שקל שיחייב קיצוץ מאסיבי בהוצאות הממשלה, שוקל כחלון להפחית את הנטל על מדרגות המס הנמוכות, שבהן גם כך שיעור המס המשולם נמוך יותר

עמרי מילמן 20:3010.07.16

שר האוצר משה כחלון בוחן הפחתת מסים לקראת תקציב 2017-2018, כך דווח הערב בחדשות ערוץ 2. המהלך נשקל למרות שפקידי אגף התקציבים התריעו בפני כחלון על בור ענק של 15 מיליארד שקל בהכנסות שיחייב קיצוץ מאסיבי בהוצאות משרדי הממשלה. מאחר ותקציב הביטחון כבר הובטח בהסכם בין המשרדים, הקיצוצים יבואו בהכרח על חשבון המשרדים החברתיים.

 

על פי הדיווח, כחלון שוקל להפחית את המס דווקא לדרגות המס הנמוכות, בהן נטל המס נמוך יותר. בשלב זה ככל הנראה הפחתת המסים הנשקלת היא מס הכנסה ומס החברות, שירד בתחילת השנה הזו מ-26% ל-25%. 

 

מנהל רשות המסים משה אשר מנהל רשות המסים משה אשר צילום: עומר מסינגר

 

הפחתת המסים נועדה לתמרץ את המשק ואת הפעילות, זאת לאור נתוני הצמיחה המדשדשים בתקופה האחרונה. לפי נתוני הלמ"ס, ההשקעות בארץ בתקופה האחרונה ירדו וכן קטר הצמיחה הישראלי - ההייטק - הפסיק למשוך אחריו את הכלכלה. נכון לעכשיו, גורם הצמיחה המרכזי הוא הצריכה הציבורית והאישית - ואלו לא מחוללי צמיחה לטווח הארוך.

 

לפני שנה החליטו נתניהו וכחלון על הפחתת מס החברות באחוז וחצי, מהלך שהקטין את הכנסות המדינה ממסים ב-1.2 מיליארד שקל. כמו כן החליטו השנתיים על הפחתת המע"מ באחוז מ-18% ל-17%. החלטה זו צמצמה את הכנסות המדינה ממסים ב-4 מיליארד שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x