$
בארץ

חורטים מספר טלפון על האופניים

במטרה לצמצם את המסחר באופניים גנובים, עיריית ת"א מזמינה את הרוכבים לחרוט מספר טלפון על האופניים, בחינם

עוזי בלומר 08:0709.07.16

זוגות אופניים חשמליים ורגילים רבים נגנבים מדי חודש ברחבי תל אביב. במאמץ לצמצם את הגניבה והסחר באופניים גנובים, מזמינה עיריית תל אביב את בעלי האופניים להגיע לבניין העירייה ולחרוט את מספר הטלפון שלהם על שלדת האופניים, ללא תשלום.

 

פרטי האופניים והבעלים נרשמים במאגר נתונים של העירייה ושל המשטרה. במקרה שהאופניים יימצאו ע"י שוטר או אזרח, או שיוצעו למכירה בחנות אופניים, ניתן יהיה ליצור קשר עם המספר החרוט,  ולבדוק אם האופניים נגנבו. תהליך החריטה יבוצע בכל חודש יולי, בכניסה לבניין העירייה, בשעות 16:00-20:00.

 


 

מעיריית תל אביב נמסר, שהיא נקטה מספר צעדים נוספים לצמצום תופעת גניבת האופניים בעיר. ברחבי העיר הוצבו אלפי מתקני קשירה לאופניים, והותקנו עמדות עגינת אופניים בחניונים העירוניים העיליים של "אחוזות החוף", כדי שהרוכבים יוכלו לנעול את האופניים בחניונים מוסדרים ומוארים.

 

על פי נתוני סקר המרכז למחקר חברתי-כלכלי, בשנת 2014  בוצעו באמצעות אופניים כ-16% מהנסיעות לעבודה, ללימודים ולקניות בעיר, לעומת 10.6% בשנת 2012, ובשנת 2016 הוקצו 30 מיליון שקל להקמת תשתיות אופניים.

 

 

נגד גניבה - עיריית ת"א חורטת על אופניים את מספר טלפון של הבעלים נגד גניבה - עיריית ת"א חורטת על אופניים את מספר טלפון של הבעלים צילום: הילה ספאק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x