בארץ

צחי הנגבי ימונה לשר לענייני שאול אלוביץ'

לאחר שהיועמ"ש אסר על נתניהו לקבל החלטות הנוגעות לעסקיו של אלוביץ', ייקח על עצמו הנגבי את התפקיד. בין היתר, הוא יהיה אחראי להחלטות הנוגעות לבזק, בזק בינלאומי, פלאפון, אתר וואלה! ו-yes

אלירן מלכי 23:2104.07.16
לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הורה לראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו להימנע מכל החלטה הנוגעת לחברו איש העסקים שאול אלוביץ, השר ללא תיק צחי הנגבי הסכים לקבל לידיו את הסמכויות שניטלו מנתניהו - כך נחשף הערב (יום ב') בחדשות 10.

 

הנגבי, המכהן כשר ללא תיק במשרד ראש הממשלה, צפוי במידה והדבר יאושר על ידי מנדלבליט, לקבל במקום נתניהו החלטות הנוגעות לחברות שבבעלות אלוביץ בשוק התקשורת, וכמו כן, לקבל החלטות היכולות להשפיע בצורה עקיפה על השוק שבו פועלות החברות של אלוביץ'. הנגבי קיבל את התיק לאחר ששרים אחרים סירבו לו, ביניהם השר זאב אלקין והשר יריב לוין.

 

בין היתר, נמצאות בבעלות אלוביץ' חברת התשתיות והטלפוניה בזק, חברת הסלולר פלאפון, חברת בזק בינלאומי, חברת הלוויין yes, פנסוניק, חברת חלל המחזיקה בלוויין עמוס (שדרכו מועברים השידורים הלווייניים לישראל ולאפריקה) וכמו כן אתר החדשות 'וואלה'.

 

השר הנגבי מסר בתגובה: "אכן נעניתי להצעה ליטול סמכויות מסוימות במשרד התקשורת. לשם כך נדרשת חוות דעת לפיה שר שאינו מופקד על משרד זכאי לקבל סמכויות כאמור, החלטה של הממשלה ואישור הכנסת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x