$
בארץ

מה יעלה בגורל הסדר החוב שנחתם בין דנקנר לבנקים לאחר הרשעתו?

דנקנר התחייב להחזיר לבנקים לפחות 180 מיליון שקל, אך אם ייגזר עליו עונש של מאסר בפועל, הוא יתקשה לשלם אותם

רעות שפיגלמן 22:2604.07.16

בתחילת חודש יוני חתם נוחי דנקנר על הסדר חוב מול הבנקים. ניתן לתהות האם הרשעתו היום (ב') בהרצת מניות אי.די.בי צפויה להשפיע על תשלום חובותיו לבנקים. במידה ודנקנר ירצה את עונשו ויישב בכלא מספר שנים, הרי שהדבר יקשה עליו להשיב את החוב.

 

סך החוב של דנקנר לבנקים עומד על 508 מיליון שקל. במסגרת ההסדר, הוא התחייב לשלם לבנקים 180 מיליון שקל, מתוכם כ־70 בשנה הקרובה. את יתרת החוב כ־328 מיליון שקל ישלם מפעילותו העסקית הפרטית העתידית.

 

לעת עתה אין לדנקנר פעילות עסקית כלשהי ומה שסוכם מול הבנקים לתשלום כספים שינבעו מכך, מותנה בחתימה על עסקה של דנקנר מול צד ג', ואין כל וודאות כי עסקה זו תתרחש, על אחת כמה וכמה אם ישב בכלא. חלק ממקור ההחזר צפוי להיות ממכירת הווילה של דנקנר ברחוב שלמה המלך בהרצליה פיתוח, המוערך ב־45 מיליון שקל.

 

קיימת גם אופציה משפטית להכרזתו כפושט רגל. בין אם יכריז על כך ובין אם יוכרז על ידי צדדים חיצוניים, מצב כזה יביא לחלוקה אחרת של נכסיו, ולא בהכרח באופן שיסייע להצמיח נכסים חדשים שיכללו בתשלום החובות.

 

ליפא מאיר, עורך דינו של דנקנר בהסדר מול הבנקים, סירב להתייחס להשפעת ההרשעה על הסדר החוב, משום שלטענתו טרם שוחח עם דנקנר בנושא.

 

הבנקים סירבו לענות על השאלה האם קיים סעיף הנוגע לתרחיש הרשעתו.

 

 צילום: יריב כץ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x