$
בארץ

פרסום ראשון

יש עסקה: נובל אנרג'י השלימה מכירת עד 4% ממאגר תמר לקבוצת הראל

ל"כלכליסט" נודע כי העסקה צפויה להסגר לפי שווי של 12 מיליארד דולר למאגר תמר - גבוה מההערכות המקוריות

ליאור גוטמן 20:0204.07.16

חברת הביטוח הראל, יחד עם קרן תשתיות שפועלת תחתיה, סיכמה את עסקת מכירת 3-4% ממאגר תמר מידי נובל אנרג'י. ממידע שהגיע לידי "כלכליסט" העסקה נחתמה הערב (ב') ובכך נובל אנרג'י, שהחזיקה עד היום 36% מהמאגר, תדלל את חלקה לכ-33% עד 32%, תלוי במימוש האופציה.

 

בדיווח שיצא הערב אישרה הראל את הפרסום. בדיווח נכתב כי 3% נרכשו בעבור 369 מיליון דולר, ועוד 1%, אם יירכש, יתבצע לפי שווי של 123 מיליון דולר. תמחור זה מגלם למאגר שווי של כ-12.3 מיליארד דולר. הרכישה נחלקת בין קרן תשתיות ישראל (38%) והראל (62%) שהקימו יחד שותפות חדשה לצורך העסקה. עוד נקבע שככל שיהיה ייצוא גז למצרים ממאגר תמר אזי נובל תהיה זכאית לתמלוגים מכל עסקה ברמה שטרם נקבעה.

 

על פי ההערכות העסקה נסגרה כך שהיא מגלמת למאגר תמר שווי של כ-12 מיליארד דולר, גובה מההערכות הראשוניות. את העסקה מטעם קרן תשתיות ישראל ריכז ירון קסטנבאום.

 

המגעים מול הראל נחשפו לפני כחודשיים וחצי ב"כלכליסט" וזאת לאחר שהשלוחה המקומית  של בנק ברקליס מונתה לטפל בנושא.

 

נובל מחויבת לדלל את חלקה בתמר מ-36% ל-25%, בהתאם למתווה הגז שאושר בממשלה ובכנסת. על אף שהדילול יכול להתבצע עד 2022, נובל אמורה לנצל את הכסף שנכנס לקופתה כדי לממן חלק מעלויות הפיתוח מאגר לווייתן. נובל מחזיקה בלוויתן בכ-40% כאשר כלל עלות הפיתוח הראשונית של לוויתן נעה בין 5 ל-6 מיליארד דולר.

 

יצוין שהמהלך לרכישת האחוזים שם, אם יושלם, חייב לעבור שורה של אישורים רגולטוריים החל במשרד התשתיות וכלה בממונה על ההגבלים העסקיים.

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x