שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

משלחת נתניהו לאפריקה: המון אנשי עסקים והוצאות

ראש הממשלה יוצא היום לביקור באפריקה, בליווי רעייתו, פמלייתו ו־51 נציגי חברות גדולות במשק. משרד רה"מ: הוצאות הנסיעה - 12.5 מיליון שקל

רוני זינגר 08:3404.07.16

ערב נסיעתו לאפריקה, פירסמה לשכת ראש הממשלה את הוצאות נסיעתו של נתניהו בליווי רעייתו ופמלייתו, והיא עומדת על 12.5 מיליון שקל. נתניהו יבקר בקניה, רואנדה, אוגנדה ואתיופיה. בין היתר כוללת המשלחת 4 מטוסים — אחד עבור נתניהו ופמלייתו, השני של צה״ל עבור נלווים ובהם משתתפים בטקס לציון 40 שנה למבצע אנטבה, ושניים נוספים שישאו ציוד כבד שהמשלחת מביאה איתה, בהם כלי רכב משוריינים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: רויטרס

 

הנסיעה שווה רבע מהתוכנית לחיזוק קשרים כלכליים

 

הממשלה אישרה בשבוע שעבר תכנית עבודה בסך כ־50 מיליון שקל לחיזוק הקשרים הכלכליים עם אפריקה. אתמול (א'), בפתח ישיבת הממשלה, התייחס נתניהו לנסיעה ואמר ״אני יוצא מחר לביקור היסטורי באפריקה, אחרי עשרות שנים שראש ממשלה לא היה שם. אני אפגוש 7 ראשי מדינה באוגנדה עם הגיעי לשם.יש כאן כניסה מחודשת של ישראל ליבשת אפריקה. יש לכך השלכות חשובות מאוד בגיוון הבריתות הבינלאומיות שלנו והיחסים הבינלאומיים שלנו״.

 

יחד עם פרסום עלות הנסיעה, אתמול פורסם כי בני הזוג נתניהו מתכוונים לקיים טיול ספארי באחת המדינות באפריקה. אולם ממשרד ראש הממשלה נמסר כי ״מדובר בהמצאות. לשכת רה"מ דוחה על הסף את הטענות כאילו נסיעת ראש הממשלה בנימין נתניהו לאפריקה היא מסע ראוותני מיותר".

 

בנוסף, הדובר ציין שמתלווים לנסיעה עשרות נציגי חברות עסקיות ישראלות מובילות שיסייעו ביצירת מנופים כלכליים לישראל.

 

51 חברות מצטרפות לנתניהו מטעם מכון היצוא

 

ביחד עם נתניהו תצא משלחת גדולה שארגן מכון היצוא, ובה נציגי חברות גדולות במשק שמעוניינות בחיזוק הקשרים עם מדינות אפריקה.

 

בקטלוג שהכין מכון היצוא לקראת הנסיעה מופיעות 51 חברות מתחומי התכנון, החקלאות, המים, התשתיות, והביטחון וכל אחת שלחה נציג ולעתים אף שניים.

 

ממכון היצוא נמסר בתגובה: ״משלחת אנשי העסקים לאפריקה יוצאת במימון עצמאי, כשכל אחד מהמשתתפים מממן לעצמו את עלויות הטיסה והשהייה. את ההוצאות המשותפות עבור השכרת אולמות לטובת המפגשים העסקיים ועוד מממנת כל חברה את חלקה היחסי״.

 

משרד ראש הממשלה בתגובה: ״בניגוד לסכומים שפורסמו בתקשורת, ללא בדיקה, עלות ביקורו של ראש הממשלה באפריקה נאמדת בכ־12.5 מיליון שקל. הסכום כולל את ביקוריו של רה"מ באוגנדה, קניה, רואנדה ואתיופיה, הטקס הרשמי שמפיק מרכז ההסברה לציון 40 שנה למבצע אנטבה ועלויות האבטחה, על פי דרישת השב"כ. החברות המשתתפות במשלחת נושאות בעלויות הטיסה והלינה. המדינה אינה מממנת זאת. מדובר בביקור היסטורי של ראש הממשלה באפריקה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x