שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

חצי שנה לתוכנית ההתייעלות של צה"ל: מספר אנשי הקבע ירד לפחות מ-40 אלף

בתוכנית הוערך כי כל קיצוץ אלף אנשי קבע, כולל ההוצאות על פעילותם, יוביל חיסכון של כמיליארד שקל מידי שנה. מדובר בחסכון של כ-5 מיליארד שקל בהשוואה לתקופת השיא, ב-2012 אז שירתו 45 אנשי קבע, עם התפתחות מערכי כיפת ברזל והסייבר

עמרי מילמן 18:1229.06.16

תוכנית ההתייעלות של צה"ל, תר"ש גדעון, שפורסמה ביולי 2015, מסכמת חצי שנה. התר"ש (תוכנית רב שנתית), שפורסמה כתגובה להמלצות ועדת לוקר בנוגע לתקציב הביטחון, יושמה בחלקה כבר כעת. כך, נכון להיום, מספר אנשי הקבע ירד לפחות מ-40 אלף. לפי התוכנית המקורית, צה"ל נדרש להגיע לתקרה של 40 אלף עד יוני דצמבר הקרוב, כאשר בהמלצות לוקר דובר על 38 אלף אנשי קבע.

 

בתר"ש הוערך כי כל קיצוץ אלף אנשי קבע, כולל ההוצאות על פעילותם, יוביל חיסכון של כמיליארד שקל מידי שנה. מדובר בחסכון של כ-5 מיליארד שקל בהשוואה לתקופת השיא, ב-2012 אז שירתו 45 אנשי קבע, עם התפתחות מערכי כיפת ברזל והסייבר.

 

דרגות נגד (אילוסטרציה) דרגות נגד (אילוסטרציה) צילום: צביקה טישלר

 

בצה"ל גם מדווחים כי מחר יסיימו את איכלוס עיר הבה"דים עם העברת בה"ד החימוש והלוגיסטיקה, כך שסך הכל יפעלו במתחם 7 בה"דים וישרתו בו 8000 חיילים.

 

בנוסף, בתקופה הקרובה מתכוונים בצבא להתמקד בהורדת גיל שדרת המפקדים. כיום הגיל הממוצע של מג"ד עומד על 35 ושל מח"ט על 45, והכוונה היא כי הגיל הממוצע יירד ל-32 ו40-42 בהתאמה. המהלך אמור להוזיל את עלויות פנסיית הגישור והשכר וכן נועד להתאים יותר את הגיל לאופי השירות והתפקידים ולאפשר קידום מהיר יותר. נושא נוסף שבצה"ל מקדמים כעת הוא איחוד אגפים שונים כמו אגף פרט ומופ"ת, והכנסת ענף תודעה יהודית לאכ"א. עוד נותרה סוגיית שיפור תנאי ההעסקה של נגדים באגף הטכנולוגי ובימ"חים (מחסני החירום של צה"ל).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x