$
משפט

בית המשפט הסיר את צווי ההקפאה מחשבונותיו הפרטיים של עדי צים

במקביל, דחה בית המשפט את הערעור שהגישה המדינה על שחרורו של צים למעצר בית אך יחד עם זאת הורה על הגדלת הערבויות שיופקדו לטובת שחרורו. "הקפאת חשבונות הבנק היא מוצא אחרון על מנת להבטיח המשך פעילות עסקית שגרתית של החברות", כתב השופט בהחלטתו

זוהר שחר לוי ותומר גנון 18:2529.06.16

בית משפט השלום בראשון לציון נעתר היום (ד') לבקשתו של עדי צים והסיר את צווי ההקפאה שהוטלו על 6.3 מיליון שקל הנמצאים בחשבונות הבנק הפרטיים שלו. הסרת הצווים כפופה להפקדת 3.5 מיליון שקל בקופת החילוט מצד צים, שילקחו מחשבונות הבנק שבבעלותו. במקביל, דחה בית המשפט את הערעור שהגישה המדינה על שחרורו של צים למעצר בית אך יחד עם זאת הורה על הגדלת הערבויות שיופקדו לטובת שחרורו.

 

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט",  בתחילת השבוע פנה צים לבית המשפט בבקשה לבטל את צווי התפיסה על סכום של 6.3 מיליון שקל שנתפסו בחשבונות הבנק הפרטיים שלו ושל החברות הפרטיות שבבעלותו. המדינה תפסה את הכספים במסגרת חקירת פרשת הלבנת ההון שבה הוא מעורב ובאישור בית המשפט.  במקביל נתפסו גם כספים בחברה הציבורית שבשליטתו, אס.אר. אקורד ששוחררו בינתיים בתמורה להפקדה של 15 מיליון שקל.

 

עדי צים בדיון על הארכת מעצרו עדי צים בדיון על הארכת מעצרו צילום: עמית שעל

 

בבקשה שהגיש צים לבית המשפט נטען כי "הקפאת החשבונות הובילה בבת אחת להשבתת הפעילות של 11 חברות שונות, מה שקרה בפועל הוא שלילה מוחלטת של כלל החברות לבצע כל פעילות עסקית, לביטול האשראי שעומד לרשותה ומוביל במהירות שיא לאפשרות קריסה מוחלטת של 11 חברות".  בהמשך, במהלך דיון שהתקיים היום (ד') בפני השופט אביב שרון טענו באי כוחו של צים, עו"ד רונן מאיר ועו"ד אפרת טרוים, כי מדובר בחברות שחיות ונושמות ולא עלתה טענה כלפיהן בחקירותיו במשטרה. "מה המשטרה רוצה כרגע?", אמר בא כוחו בבית המשפט, "לתפוס מכל חשוד 200 מיליון שקל? הם רצו להפיל על עדי את כל ה-200 מיליון כי הוא עשיר ועליו נשים את כל המשקולת הגדולה הזאת? בית המשפט צריך להגיד לא".  

 

השופט ציין בהחלטתו לשחרר את הכספים כי לקח בחשבון את העובדה נתפסו והוקפאו במהלך החקירה נכסי נדל"ן בשווי כולל של למעלה מ-15.5 מיליון שקל, כלי רכב בשווי 2.5 מיליון שקל וכן הכספים שהופקדו על ידי חברת אס.אר אקורד. "נקודת המוצא בדיוננו היא שהותרת הקפאת חשבונות הבנק היא מוצא אחרון ויש לתור אחר חלופות המפחיתות עד כמה שניתן את הפגיעה בקניינו ובהמשך פעילות עסקית שגרתית של החברות", כתב השופט.  הסרת הצווים תינתן בכפוף להפקדת 3.5 מיליון שקל בקופת החילוט. כמו כן נאסר על צים למכור או לעשות כל שינוי במניות החברות שבבעלותו או שבהן הוא שותף עסקי.

 

עו"ד פנינת ינאי המייצגת את עדי צים ביחד עם עו"ד ששי גז, מסרה: "חקירתו של צים בה הפגין שיתוף פעולה מלא ומסר תשובות חד משמעיות ומזכות על כל שאלה שנשאל, הבהירה לטעמינו כי החברה בבעלותו נגררה לתוך חקירה זו לחינם. אין לי ספק כי חקירה זו תסתיים בלא כלום. עדי צים יחזור למסלול חייו הרגיל, וימשיך לתפקד כאזרח שומר חוק, ומקפיד בו קלה כבחמורה, וכאיש עסקים בעל מערך עסקי קפדני ומסודר".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x