$
בארץ

מנכ"ל ערוץ הכנסת: "הרגשתי שמופעל עליי לחץ בלתי סביר"

ועדת הכנסת התכנסה אתמול לדון בהצעת חוק השידורים של ערוץ הכנסת, שמטרתה לקבוע כי תכנים שמבזים אותו ייאסרו לשידור. מנכ"ל הערוץ אורי פז: "מנסים להתערב לי בתכנים"

רוני זינגר 08:0622.06.16

"בשנה האחרונה הרגשתי לראשונה שמופעל עליי לחץ בלתי סביר ושמנסים להתערב לי בתכנים", סיפר אתמול מנכ"ל ערוץ הכנסת אורי פז בדיון שהתקיים בוועדת הכנסת בדבר הצעת חוק שידורי הטלוויזיה של הערוץ שבאה לקבוע אילו תכנים ראויים לשידור ואילו מהם יש לפסול כדי להימנע מביזוי הכנסת. לדברי פז, "הצעת החוק הזאת מתאימה בדיוק

למה שעברתי". פז סיפר כי לפני כשמונה חודשים הוא נדרש להוציא מכתבה שהוכנה מראש ראיונות עם יו"ר ומנכ"ל הכנסת הקודמים ולהחליפם בנוכחיים.

 

ועדת הכנסת פועלת לאסור שידור של אמירות שמטרתן הסתה נגד ישראל, תמיכה בפעולות טרור, קללות וגידופים ופעולות של גופים שמטרתן לבזות את הכנסת. זאת על רקע פקיעת רישיון השידור של הערוץ, המופעל בידי חברת חדשות 2 כיום, בנובמבר הקרוב.

 

מנכ"ל חדשות 2 אבי וייס הזהיר מפני סעיף הביזוי: "אנחנו רוצים לעשות עבודה עיתונאית. לא אתם (הח"כים —ר"ז) הקהל שלנו, אלא הציבור". לדברי ח"כ מיקי רוזנטל, "לא הערוץ מבזה את הכנסת, חברי הכנסת הם שמבזים אותה". לדברי ח"כ שלי יחימוביץ' מדובר בסעיף בולשביקי: "מגיע לי שיבזו אותי, אם אני ראויה לבוז".

 

על פי הצעת החוק ישדר הערוץ מהכנסת ובמימונה את דיוני המליאה והוועדות ויפיק תוכניות בזיקה לעבודתה. הנושא מעורר מחלוקת שכן בהצעה המקורית יכול היה הגוף המשדר לעסוק בעניינים נוספים שעל סדר היום ולהציג כתבות שטח. פז התייחס לעניין ואמר: "יש לנו יותר מ־20 תוכניות. לפי הצעת החוק, כל השידורים צריכים להיות בזיקה לעבודת הכנסת, אך במקור דובר גם על העשרה. זה מרוקן את הערוץ מתוכן".

 

לדברי יו"ר הוועדה הציבורית שהוקמה באוגוסט כדי לבחון מחדש את מעמד הערוץ, השופטת בדימוס שרה פריש, "ערוץ הכנסת צריך לשמר את כבוד המוסד בלי לפגוע בסיקור".

 

 

אבי וייס, מנכ"ל חדשות ערוץ 2 המפעילה את הערוץ אבי וייס, מנכ"ל חדשות ערוץ 2 המפעילה את הערוץ צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x