$
בארץ

תוכנית הפרישה מרצון בלאומי: מעל ל-1,000 עובדים מתעניינים

מהלך הפרישה מרצון שהציע הבנק לעובדיו לפני מספר שבועות הכולל פיצויי פרישה מוגדלים זוכה להתעניינות גבוהה מהצפוי

רעות שפיגלמן 10:3721.06.16
מעל ל-1,100 עובדים בבנק לאומי נרשמו לקבלת ייעוץ בעקבות הצעת הבנק לפרישה מוקדמת מרצון שהופנתה לעובדי בבנק לפני מספר שבועות.

 

מהלך הפרישה מרצון שהציע הבנק לעובדיו וכולל פיצויי פרישה מוגדלים בטווח של 250%-270% למי שזכאי לפנסיה צוברת (עובדי דור ב') או פנסיית גישור בגובה של 70% לזכאיי פנסיה תקציבית (דור א') מתבצע נוכח דרישות ההתייעלות שמציבה המפקחת על הבנקים, חדוה בר.

 

תוכנית ההתייעלות עליה סיכם בנק לאומי,  מול הפיקוח על הבנקים, שנתן את אישורו לתוכנית, כוללת פרישה מוקדמת מרצון של כ-700 עובדים עד סוף שנה זו ככל שיתאפשר. היקף העובדים שנרשמו לייעוץ גבוה בכ-400 עובדים מהיקף הפרישה שתוכנן על ידי הבנק, אולם יש לזכור שלא כל מי שנרשם לייעוץ, שיינתן על ידי הבנק, אכן יבחר לפרוש.

 

מטרת הייעוץ להציג את כדאיות הפרישה המוקדמת וזו לא כדאית מבחינה כלכלית עבור כל עובדי הבנק, שבראשו עומדת המנכ"לית רקפת רוסק-עמינח. כך למשל עבור עובדי דור א' הזכאים לפנסיה תקציבית פרישה מוקדמת שתקנה שכר חודשי של 70% מהיקף השכר עד הגיעו של העובד לגיל הפנסיה שנקבע בחוק פירושה וויתור על 30% מהשכר למשך זמן מה - וסביר שלא כל עובדי הפנסיה התקציבית חפצים בכך.

 

סניף של בנק לאומי סניף של בנק לאומי צילום: אוראל כהן

 

כזכור בדצמבר האחרון המפקחת על הבנקים פרסמה חוזר שמאפשר לבנקים שיציגו תוכנית חומש להתייעלות (תוכנית חמש שנתית) ויעמדו בה לקבל מראש הקלות חשבונאיות כך שהון הבנקים לא יפגע וכך גם התשואה להון לא תיפגע דרסטית מרישום חד-פעמי של הוצאות פרישה כבדות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x