$
משפט

חברת ניכיון הצ'יקים של עדי צים דוחה את החשדות: "הוא הקפיד שכל עסקה תצולם"

אס.אר אקורד, שחשודה במעורבות במרמה בהיקף של 200 מיליון שקל: "החברה ובעל השליטה עדי צים אינם קשורים ואינם מעורבים בפעולה כלשהי להונאת שלטונות המס". מניית החברה צללה היום ב-41% בבורסת ת"א

זוהר שחר לוי ותומר גנון 17:3520.06.16

חברת ניכיון הצ'יקים הבורסאית שבשליטת עדי צים, אס.אר אקורד, הגיבה היום (ב') לפרסומים אודות הפרשה שבמסגרתה נעצרו 19 חשודים, שעל פי החשד הוציאו במרמה 200 מיליון שקלים מהמדינה.  

 

מהחברה נמסר: "חברת אס.אר אקורד ובעל השליטה עדי צים אינם קשורים ואינם מעורבים בפעולה כלשהי להונאת שלטונות המס. כחברה ציבורית מפוקחת על ידי רשות ניירות ערך, נקטה החברה בכל אמצעי הזהירות הנדרשים ואף נקטה בצעדים מעבר לנדרש בצו הלבנת הון על מנת להבטיח את כלל ההיבטים החוקיים של העסקאות.

מה דעתך על מניית אס אר אקורד:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"יודגש שכלל, החברה מקפידה שפתיחת תיקים תתבצע על פי נהלים פנימיים מסודרים. זיהוי הלקוח נעשה באמצעות עו"ד ממשרד עורכי דין חיצוני שנשכר בין היתר גם לצורך כך. בנוסף החברה מעסיקה באופן קבוע חברת ייעוץ חיצונית בכירה ומוכרת בתחום איסור הלבנת הון", מסרה החברה בתגובתה לפרסומים.

 

"יודגש כי מר צים הקפיד שכל עסקה תתועד ותצולם, וזאת כחלק מכלל צעדי הזהירות הקפדניים. שרבוב שמו של מר עדי צים והצגתו כחלק מהקשורים בפרשה נובעת אך ורק בשל היותו דמות ציבורית ומוכרת בתחום שוק ההון. צים בטוח כי פרטי החקירה יתבררו במהרה, ואז יובהר כי אין למר צים כל קשר לחברות המעורבות בפרשה.מר עדי צים משתף פעולה עם גורמי החקירה והוא מוכן לסייע ככל שיידרש".

אילוסטרציה אילוסטרציה

 

עורכת הדין פנינת ינאי המייצגת את עדי צים אמרה לאחר פגישתה עמו: "למר עדי צים ולחברת אקורד אין כל קשר לחשדות. מרכז החקירה נסוב סביב חברת כח האדם מוקד אריק, אשר לפי החשד ביצעה שלל פעולות שאינן כשרות לרבות חשבוניות פיקטיביות ואחרות, מדרך הטבע, חברה פעילה כחברת כח האדם, היתה מן הסתם מוקפת בבתי עסק שונים אשר נתנו לה שירותים, וביניהם חברת אקורד.

 

"הממשק בין חברת אקורד למוקד אריק, היה ממשק יחידי של נכיון שיקים בהתאם לחוק, כל זאת בהקפדה יתרה, והנסיון לגרור את חברת אקורד כחברה בורסאית לתוך עוד חקירה אחת מיני רבות של חברה קיקיונית שעל פי החשד ביצעה עבירות כאלה ואחרות, והכל על מנת לתת לחקירה זו נופך דרמטי ושובל תקשורתי מיותר, הינה בבחינת עוול מובהק ולא הוגן, גם ולא פחות עבור ציבור המשקיעים. מר עדי צים משתף פעולה עם חוקי המשטרה באופן מלא ואני בטוחה שחפותו מלאה ותתברר בהקדם".

 

המניה צללה ב-41%

 

הבוקר עצרו המשטרה ורשות המסים 19 חשודים, חלקם עוסקים מתחום מתן שירותי כוח אדם, החשודים כי הוציאו במרמה 200 מיליון שקל מכספי המדינה, וזאת בתיאום עם בעלי עסק למתן שירותי מטבע. במרכז החשד: ניסיונם להונות את רשויות המס והביטוח הלאומי על ידי דיווחים כוזבים, קיזוזי חשבוניות פיקטיביות והמרת כספים. במקביל, חברת אס.אר. אקורד הבורסאית הודיעה על הפסקת מסחר כללית במניה, לאחר שבעל השליטה בחברה, עדי צים, נחקר בחשד למעורבות בפרשה, ואף נערכו חיפושים במשרדי החברה. מאוחר יותר התחדש המסחר במניה בשעות הצהריים, ובסיום המסחר בבורסת תל אביב צללה ב-41.3%.

 

לפי החשד במשטרה, חברו מספר גורמים, חלקם עוסקים בתחום מתן שירותי כח אדם, לגורמים שבבעלותם בתי עסק מורשים למתן שירותי מטבע, ויצרו מנגנון שיטתי של דיווחים כוזבים, ניפוח עסקאות, הפקה וקיזוז חשבוניות פיקטיביות והמרת כספים. כל זאת, כך לפי המשטרה, במטרה להפיק רווחים במרמה ולהונות את רשויות המס והביטוח הלאומי, וכן את אגף ההסדרה במשרד הכלכלה שהוא הרגולטור בתחום שירותי כח האדם.

 

לחשודים מיוחס חשד לביצוע עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע, עבירות על חוק איסור הלבנת הון, עבירות על חוק המע״מ ועבירות על פקודת מס הכנסה, ועבירות של זכויות עובדים ובהתאם להתפתחות החקירה יובאו מי מהחשודים לדיון בבית המשפט בבקשה להארכת מעצרם בהמשך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x