$
בארץ

המריבות בקק"ל: עוזי לנדאו התפטר מתפקיד יו"ר עמית

לנדאו שיגר הבוקר מכתב חריף ליו"ר קק"ל דני עטר והביע חוסר אמון בו; הוא הסביר זאת באישור העברת כספים לזרמים הרפורמיים והקונסרבטיביים - שנציגיהם יושבים בדירקטוריון קק"ל. לאחרונה הדפו חברי הדריקטוריון את הניסיון להשיב לו את משכורתו

רוני זינגר 13:0220.06.16

עוזי לנדאו, המשמש כיו"ר עמית בקק"ל, התפטר היום (ב'), כך נודע ל"כלכליסט". במכתב חריף ששיגר הבוקר לנדאו ליו"ר קק"ל דני עטר, הוא הטיח בו ביקורת נוקבת, והסביר כי הסיבה להתפטרות היא כי אינו יכול לתת עוד אמון בעטר.

 

לנדאו תלה את חוסר האמון בעטר, כפי שכתב במכתבו, באישור הדירקטוריון בשבוע שעבר להעברת כספים לזרמים הרפורמיים והקונסרבטיביים - שנציגיהם יושבים בדירקטוריון. עם זאת, העברת כספים לזרמים אחרים שנציגים שלהם יושבים גם כן בדירקטוריון, לא זכתה מצידו לביקורת.

 

כהונתו של לנדאו בקק"ל, אשר שימש כאמור כיו"ר עמית בארגון, תפקיד פוליטי לחלוטין ובמקרה זה ייצג את מפלגת "כולנו", לא חפה ממאבקים, בפרט בנושא משכורתו. לנדאו לא קיבל שכר, לאחר שלפני כשנתיים, עוד בטרם נכנס לתפקידו בנובמבר האחרון, שרת המשפטים הקודמת ציפי לבני הפכה את קק"ל לחברה לתועלת הציבור וביטלה את ההגדרה של יו"ר עמית בקק"ל כתפקיד בשכר.

 

למרות זאת, לנדאו קיבל הבטחה כי משכורתו תוחזר, ותעמוד על כ-40 אלף שקל בחודש ויזכה לתוספות כמו רכב וארבעה יועצים. עם זאת, חברי הדירקטוריון הצליחו לעצור את ההטבות הללו ולנדאו עצמו ויתר על שכרו לאחר ביקורת ציבורית, בין היתר בשורה של פרסומים ב"כלכליסט". 

מימין יו"ר קק"ל דני עטר והיו"ר העמית לשעבר עוזי לנדאו. לנדאו תלה את הביקורת בעטר בהעברות תקציביות, אף שהעברות אחרות לא זכו לביקורת מצידו מימין יו"ר קק"ל דני עטר והיו"ר העמית לשעבר עוזי לנדאו. לנדאו תלה את הביקורת בעטר בהעברות תקציביות, אף שהעברות אחרות לא זכו לביקורת מצידו צילום: עומר מסינגר, עמית שאבי

 

במכתב ששלח הבוקר לעטר כתב לנדאו: "הגעתי למסקנה שאין עוד בידי כל אפשרות להצליח בתפקידי תחת הנהגתך. בתום היכרות קצרה של מספר חודשים איתך מסקנתי היא שאיני יכול לתת בך אמון כמי שיוביל את הקק"ל לקידום חזונה ומטרותיה. התנהלותך מפרה את עקרונות השקיפות והמינהל התקין ובכלל זה הפרת הנחיה מפורשת של יו"ר ועדת הביקורת של קק"ל השופט שטורזמן, שלא לאשר תקציב ישיר לגופים שלהם נציגים בדירקטוריון".

 

לנדאו מאשים גם כי עטר "מאשר תוספות לגורמים אינטרסנטיים ופוליטיים; משנה את תקנון קק"ל - שמאפשר תוספות תקציביות בעתיד; משבש קבלת החלטות; וניהול כוחני העושה בארגון כבתוך שלו ופוגע בו במטרותיו ועובדיו. אסור שכך אסור שיתנהל גוף ציבורי שזקוק לשינוי".

 

התפטרותו היא לאלתר ונכנסה לתוקף היום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x