$
בארץ

הממשלה אישרה המענק להתנחלויות - עם תוספת של משרד התחבורה

שר התחבורה הוסיף ברגע האחרון 10 מיליון שקל למענק החד-פעמי בהיקף של 70 מיליון שקל שקיבלו תושבי יהודה ושומרון - לאחר שהצעת ההחלטה לא כללה את משרדו

רוני זינגר 14:2019.06.16

שר התחבורה ישראל כץ הוסיף ברגע האחרון 10 מיליון שקל למענק שקיבלו תושבי יהודה ושומרון, והעלה בכך את המענק החד פעמי שאישרה הממשלה למעל ל-70 מיליון שקל. כץ ניצל את הרגע האחרון להענקת "תוספת משלו" לאחר שהצעת ההחלטה המקורית לא כללה את משרד התחבורה כמי שלקח חלק במענק. כתוצאה מכך הודה ביום חמישי האחרון ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל לכל שרי הממשלה, ומנה אותם בשמותיהם אחד אחד - כל שרי הליכוד, אך החסיר את ישראל כץ מהתודות.

 

 

 

שר התחבורה ישראל כץ. הבין את הטעות הפוליטית ותיקן שר התחבורה ישראל כץ. הבין את הטעות הפוליטית ותיקן צילום: דוברות משרד התחבורה

מיד לאחר מכן אישרה הממשלה את המענק החד פעמי להתנחלויות יהודה ושומרון, שניתן על רקע "ההסלמה הביטחונית ביהודה ושומרון". לאור נימוק זה, יזכו תושבי יהודה ושומרון בסיוע בנושאים שונים אך לצד הנושא הביטחוני, יקבלו גם סיוע בתחומים שאינם נוגעים לביטחון כמו העצמה נשית, פעילות רב דורית וקייטנות חלל.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו דיבר בפתח הישיבה בעניין ואמר כי מדובר בתכנית שהיא פרי התגייסות של "משרדי ממשלה רבים למען התושבים שם, וזה בחיזוק הביטחון, סיוע לעסקים קטנים, עידוד התיירות ועוד".

 

שר התיירות יריב לוין מסר "לאחר שנים של ניסיונות - לראשונה משרד התיירות יתמוך תקציבית ובאופן שיוויוני בהקמת בתי מלון ומלוניות במוקדי תיירות מרכזיים ביהודה ושומרון. בשנים האחרונות אנחנו רואים גידול בפיתוח התיירות באזור זה, קמו צימרים, הוקמו אטרקציות ונוצר צורך לעודד גם הקמת מלונות”.

 

שר הרווחה חיים כץ מסר כי "התגבור התקציבי הכרחי לחיזוק ההתיישבות והוא יתרום רבות לחוסנם של התושבים. מחובתנו לדאוג ליישובים שנמצאים בקדמת המאבק בטרור ומתמודדים בגבורה עם אתגרים ביטחוניים וחברתיים מורכבים".

 

מנגד מחו באוזופיציה על ההחלטה. ח״כ איציק שמולי מסר "זו החלטה שהיא פשוט מקוממת. בזמן שעיירות הפיתוח צועדות לירושלים בגלל הזנחה פושעת של הממשלה, מזרימים עשרות מיליוני שקלים להתנחלויות. מתי לממשלה הזו יהיה כבר אכפת מהפריפריה שנותרת מאחור?”, ח״כ זהבה גלאון מסרה כי |ממשלת נתניהו ממשיכה לפטם את ההתנחלויות בתקציבי ענק. ההעברה הזו, כמו קודמותיה, חושפת את כוונותיה האמיתיות של ממשלת נתניהו - העמקת הכיבוש והרעפת תקציבים על השטחים. בעוד הציבור הישראלי נאנק תחת יוקר המחיה המשתולל, הממשלה המשיחית-קיצונית הזו לא מתביישת לקחת את כספי המסים שלנו ולשפוך אותם ללא הפסקה על מגזר אחד מעבר לקו הירוק.״ וח״כ סתיו שפיר מסרה כי "ממשלה הזויה שבמקום לטפח את הנגב והגליל ולשקם את התיירות שנפגעה בגלל המצב הבטחוני, מתנדבת לבנות לתיירים מרפסת עם נוף למפעל ההתנחלויות שפוגע בביטחון ישראל ובזהותה היהודית והדמוקרטית. כל שקל מהכסף הזה היה צריך לעבור לפיתוח תיירות בעוטף עזה ובישובי הדרום״.

 

ח"כ תמר זנדברג מסרה בתגובה להעברה התקציבית להתנחלויות: "מדהים להיווכח כל פעם מחדש בפער העצום והבלתי מוסבר בין מדינת הרווחה בהתנחלויות ובין חסרונה בתוך גבולות מדינת ישראל. ראשי הרשויות שיצאו לצעדת השוויון עדיין מחכים לתקצוב דיפרנציאלי בחינוך וברווחה, ירוחם, רהט ועכו יכולות להמשיך לחכות וכך גם הילדים בעוטף עזה. ההחלטה הזו חצופה, מקוממת וחסרת בושה, ומהווה יריקה בפרצוף לשאר אזרחי ישראל שבחרו לגור בגבולותיה החוקיים של הארץ ובגל זה מופלים לרעה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x