$
משפט

הוארך מעצרה של היזמת לירז רז: חשד שזייפה 94 מסמכי מכרז פיקטיביים של הכנ"ר

בתחילת השבוע נעצרה רז, יזמת נדל"ן עיוורת והבעלים של חברת "כאן גרים", בחשד שהוציאה במרמה 3 מיליון שקל מעשרה משקיעים. השופטת היום: "מתוך עיון בחומרי החקירה נחה דעתי כי החשד הסביר המשיך והתעבה"

זוהר שחר לוי 14:0309.06.16

יזמת הנדל"ן העיוורת, לירז רז, שנעצרה בתחילת השבוע בחשד להונאת משקיעים, חשודה כי הציעה ללקוחותיה מכרזי נדל"ן של כונס הנכסים הרשמי ובאמצעות זיוף מסמכיהם גרפה לכיסה סכומי כסף גדולים. בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (ה') את מעצרה בפעם השנייה למשך 5 ימים נוספים.

 

בתחילת השבוע נעצרה רז, יזמת נדל"ן עיוורת והבעלים של חברת "כאן גרים" בחשד שהוציאה במרמה 3 מיליון שקל מעשרה משקיעים. רז נעצרה במסגרת חקירה שמתקיימת במפלג ההונאה של מחוז תל אביב במשטרה כשמיוחסות לה עבירות של זיוף בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה ושימוש במסמך מזויף ואיסור הלבנת הון.

 

בדיון הקודם בעניינה ציין נציג המשטרה, עופר אלפנדרי, כי רז יצרה קשרים קרובים מול הקורבנות, "ניצלה את מוגבלותה ליצור יחסי אמון מולם" והציעה להם עסקאות נדל"ן שונות.

 

הבוקר (ה') ביקשה המשטרה להאריך פעם נוספת את מעצרה, הפעם ב-8 ימים נוספים. "מדובר בפרשייה של מרמה וזיוף בנסיבות חמורות", ציין בדיון אלפנדרי. "החשודה הציעה לקורבנות מכרזי נדל"ן של הכונס הרשמי, מכרזים פיקטיביים ונכסים שלא הייתה אליהם הרשאה וגישה". לדברי נציג המשטרה, במהלך החקירה עלה מקרה נוסף בו רז קיבלה סכום של 350 אלף שקל בעבור מכרז של כונס הנכסים שמעולם לא התקיים.

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

עד כה, כך לפי חקירת המשטרה, עלו 94 מכרזים פיקטיביים שונים של כונס הנכסים ועוד 6 נכסים פיזיים עליהם גבתה כספים במרמה, ובסך הכל נגרם נזק למשקיעים בגובה של כ-3.3 מיליון שקל.

 

לפי נציג המשטרה, רז מסרבת לשתף פעולה עם החקירה ויש חשש כי אם תשוחרר היא תימלט מאימת הדין וכן תנסה לשבש את החקירה. פרט למפלג ההונאה מלווים את החקירה גם נציגי רשות המסים וכן חוקר מטעם כונס הנכסים הרשמי.

 

סנגורה של רז, עו"ד אייל אבולעפיה, ביקש לשחררה. לדבריו מדובר בחשודה עם נכות של 100 אחוז בשל עיוורונה מלידה. "החשודה", אמר, "עוברת קשיים בבית המעצר ברמה בסיסית של לאכול ולשתות. לא צריך לומר מה מבחינתה כל יום מעצר. לא נשקפת ממנה מסוכנות".

 

שופטת המעצרים התורנית בבית משפט השלום בתל אביב, מעין בן ארי, האריכה את מעצרה של רז ב-5 ימים וציינה כי פעולות החקירה מחייבות הימצאותה במעצר בשל חשש לשיבוש ככל שתשוחרר וכן חשש להימלטות מאימת הדין. "מתוך עיון בחומרי החקירה נחה דעתי כי החשד הסביר המשיך והתעבה", הוסיפה השופטת, "כאשר בהקשר זה יש להדגיש כי החשודה עדיין לא משתפת פעולה עם חוקריה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x