$
בארץ

נתניהו הציע לרוסיה לפתח מאגרי גז ישראליים

פוטין אמר כי חברת הגז הלאומית גזפרום מחפשת שותפה חדשה לאחר שחוזי גז עם פולין יסתיימו ב-2022, והדגיש שהשותפה הפוטנציאלית יכולה להיות גם ישראל. פוטין אמר כי אפשרות נוספת היא להעביר את הגז לישראל, ושם הוא יימכר בחזרה לפולין

שירות כלכליסט 14:2508.06.16

ראש הממשלה בנימין נתניהו, המבקר במוסקבה, הזמין את רוסיה לפתח מאגרי גז ישראליים.  

 

 

נתניהו שנפגש אתמול עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין דן עמו בשיתוף פעולה כלכלי בין המדינות. "הדלתות שלנו פתוחות בפני כל חברה מכל מדינה שיש לה ניסיון נרחב בפיתוח שדות גז, כולל רוסיה כמובן", אמר נתניהו במסיבת העיתונאים המשותפת עם פוטין. הוא הוסיף כי אין מגבלות משפטיות שמונעות מהחברותה רוסיות לעבוד בישראל.

ולדימיר פוטין ובנימין נתניהו אתמול במוסקבה ולדימיר פוטין ובנימין נתניהו אתמול במוסקבה צילום: אי פי איי

 

 

פוטין נשאל לגבי חוזי גז של רוסיה עם פולין, המסתיימים ב-2022, ועל כך השיב שחברת הגז הלאומית, גזפרום מחפשת אחר שותפה חדשה באירופה שתרכוש את נפחי הגז שהיו שייכים לפולין, וציין השותפה הפוטנציאלית הזו יכולה להיות גם ישראל. פוטין אמר כי אפשרות נוספת היא להעביר את הגז לישראל, ושם הוא יימכר בחזרה לפולין.

 

 


 

באוגוסט 2012 דווח ב"כלכליסט" כי לגזפרום ולשותפות תמר הסכם עקרונות לרכישת גז טבעי מאז מרץ 2012, אך הרוסים מעוניינים "לסגור קצוות" על רקע הציפיות לפרסום מסקנות הוועדה הבין־משרדית להסדרת משק הגז הטבעי. הסכם ההבנות בין שותפות תמר לגזפרום הרוסית כולל מכירה של 2–3 טונות גז נוזלי בשנה, כמות השווה לכ־4.5 מיליארד מ"ק גז טבעי. משך החוזה הוא לפחות 15 שנה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x