$
בארץ

סערת רמי סדן: למרות המחאה, ח"כים של ש"ס השתתפו בהצבעה על מערך הגיור

לאחר פגישת דרעי עם יו"ר הקואליציה דוד ביטן, הודיעה סיעת ש"ס כי בחנה את הדברים והיא דוחה "בכל תוקף את ה'בדיקה' המגמתית שערכה אתמול הרשות השנייה"

רוני זינגר 17:0508.06.16

נמשכת סערת רמי סדן: סיעת ש״ס המשיכה להתבצר היום בעמדתה כי לא תשתף פעולה עם הקואליציה בהצבעות אם רמי סדן, יו״ר חברת החדשות של ערוץ 10 לא יעזוב את תפקידו. למרות האיומים, התייצבו חברי סיעת ש״ס בצהריים בכנסת והשתתפו בהצבעה נגד הצעת החוק לתיקון מערך הגיור, לפיה רב מקומי יוכל לערוך גיור, של ח״כ אלעזר שטרן.

 

רמי סדן רמי סדן

 

ח״כ ישראל אייכלר מיהדות התורה התבקש להאריך בדיבור עד שהוקפצו כל חברי ש״ס והגיעו כדי לייצר רוב ולדחות את ההצעה.

 

מיד לאחר מכן נטשו יו״ר הסיעה אריה דרעי ויתר חברי ש״ס את מליאת הכנסת. במקביל, המשיך היום יו״ר הקואליציה דוד ביטן לנסות ולהנמיך את הלהבות. ביטן אמר ל״כלכליסט״ כי בתחילת השבוע הבא הוא מניח שראש הממשלה בנימין נתניהו, ששוהה בימים אלה ברוסיה, ייפגש עם אריה דרעי וכי השניים ימצאו פתרון לשים סוף למשבר.

 

ביטן נפגש היום עם יו״ר ש״ס ושר הפנים דרעי בלשכתו של דרעי, לאחר שהוא בחר להחרים את דיון ועדת הפנים בכנסת שהיה אמור להתקיים בהשתתפותו.

 

גם יתר חברי ש״ס החרימו את הדיונים השונים. בתום הדיון הוציא ביטן הודעה ואמר כי "לאחר ישיבה באווירה טובה עם שר הפנים ולאחר עיון בחומר והבדיקה שנעשתה לבקשת יושב ראש הקואליציה ח״כ דוד ביטן, ברור שהפרסומים בתקשורת היו מוגזמים וכי הדברים שנטען שנאמרו כנגד שר הפנים לא נאמרו אם כי נאמרו דברים לא ראויים שלא היו צריכים להאמר”. ביטן הציג לדרעי עדויות של חברי דירקטוריון עמם שוחח ואשר אמרו כי סדן לא אמר בדיוק את הדברים שיוחסו לו וכי הוויכוח הוא על הפרשנות שלהם.

 

בנוסף יו״ר הקואליציה הודיע לשר הפנים כי ניתן יהיה להמשיך את הברור אם יידרש וככל שיתברר שיש טעם בדברי ש״ס ייעשה שיקול מחודש על ידי הקואליציה בעניין זה״. ביטן הבין מדרעי כי יכנס ישיבת סיעה ובה ייתעץ עם יתר חבריו כיצד לנהוג. ואולם לא חלף זמן רב עד שיצאה הודעה מש״ס ולפיה לאחר פגישת דרעי ־ביטן, התכנסה סיעת שס, בחנה את הדברים ובסיום הישיבה הודיעה כי היא דוחה ״בכל תוקף״ את ״ה״בדיקה״ המגמתית שערכה היום הרשות השניה״.״על פי כל הבדיקות שנערכו, רמי סדן אמר בישיבת הדירקטוריון את הדברים הגזעניים נגד תנועת שס ונגד יו״ר התנועה אריה דרעי. הדברים הגזעניים והחמורים נאמרו בעת שהציג את מועמדותו ליו״ר הדריקטוריון של חדשות 10. חמור מאד שלאחר דבריו החמורים של סדן, בחר אותו הדריקטוריון ליו״ר חברת החדשות״. ש״ס ממשיכה לדרוש את פיטוריו המיידיים של רמי סדן, ובמקביל כאמור הודיעה הסיעה כי חבריה לא ישתתפו היום בישיבות הכנסת ובהצבעות שמתקיימות. עוד נמסר כי חברי ש״ס ״יופיעו בפני חברי מועצת חכמי התורה ויקבלו הנחיות לגבי ההמשך״.

 

גם יו״ר וועדת העבודה הרווחה והבריאות אלי אלאלוף הביע מחאה משלו לאחר שביטל הבוקר את הדיון שהיה אמור להתקיים בהצעת החוק לטיפול בחולי נפש: "מצאתי לנכון למחות ולבטל את הישיבה כאקט מחאה לדברים הגזעניים הנשמעים בתקשורת, במיוחד אלה המיוחסים לרמי סדן. אין מקום לאיש כזה, המבטא גזענות ופוגע באנשים, בתפקיד ציבורי. אני לא מזלזל באף שם פרטי של בן עדה כלשהי. הגיע הזמן להילחם בתופעה הזאת.

 

בנוסף, הדרך בה בחרה הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו להגן על סדן ולמהר להודיע שהדברים לא נאמרו, בעוד עדויות רבות עומדות אחרת, מוכיח שגם להם יש צורך בחשבון נפש. גם מי שמינה את סדן ונתן להיות קרוב אליו במשך שנים ארוכות צריך לבדוק עצמו". אלאלוף אמר כי עמדתו תואמה ומגובה עם שר האוצר משה כחלון, ראש סיעתו.

 

חברי הכנסת אילן גילאון (מרצ) ועבדאללה אבו מערוף (הרשימה המשותפת) שנכחו בדיון בירכו את ח"כ אלאלוף על הצעד שנקט.

 

סיעת המחנה הציוני תומכת בתביעתה של תנועת ש"ס למנוע את מינויו של רמי סדן: "אין די בדברי התנצלות, כפי שראש הממשלה נתניהו דרש ממר סדן: אנחנו דורשים את התפטרותו לאלתר וכולם - מראש הממשלה ועד אחרון הנוגעים בדבר - צריכים לדרוש את אותו הדבר. אדם האוחז בעמדות מקוממות וחשוכות לא יקבל לידיו עמדת כח בחברה הישראלית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x