$
בארץ

רופאי הדסה נגד רוטשטיין: מינה מנהל מחלקה בלעדיהם

ועדי הרופאים שיגרו למנהל הדסה התראה לפני נקיטת צעדים משפטים בטענה כי החלטתו למנות מנהל למחלקה פנימית ד' מבלי להיוועץ בהם, היא "הפרה בוטה של המוסכם ביניהם"

ספי קרופסקי 07:5207.06.16

ועדי הרופאים בהדסה בשיתוף ההסתדרות הרפואית שיגרו ביום שני האחרון מכתב התראה לפני נקיטת צעדים משפטיים נגד מנהל בית החולים, פרופ' זאב רוטשטיין, בעקבות החלטתו למנות מנהל מחלקה מבלי לערבם בהליך. לטענת הוועדים, פרופ' רוטשטיין, שנכנס לתפקיד לפני כחצי שנה, פועל באופן חד צדדי "תוך הפרה בוטה של המוסכם והנהוג בהדסה מזה ימים ימימה, ותוך פגיעה בזכויות הרופאים".

 

זאב רוטשטיין מנכ"ל בית החולים הדסה זאב רוטשטיין מנכ"ל בית החולים הדסה צילום: אוראל כהן

 

ועדי הרופאים, שמורכבים מוועד מנהלי המחלקות, ועד הרופאים הבכירים וועד הרופאים הצעירים, מתרעמים על החלטת פרופ' רוטשטיין למנות את פרופ' צבי פרידלנדר לתפקיד מנהל מחלקה פנימית ד' בקמפוס שבעין כרם בשבוע שעבר. לטענתם, המינוי נעשה בניגוד לעמדת הוועד הרפואי שהתכנס לדון בבחירת מנהל מחלקה פנימית בקמפוס בהר הצופים, ולא בעין כרם. במכתב הממוען למנהל, הוסבר כי לפי תקנון בית החולים, על הוועד הרפואי להיות מעורב במינוי רופאים בבית החולים, אולם במקרה זה — נמסר להם על מינוי ראש המחלקה בהפתעה.

 

חברי הוועד קוראים לבטל את מינוי פרופ' פרירלנדד וכן לפרסם מכרז לתפקיד מנהל המחלקה כדין.

 

מהדסה נמסר בתגובה: "הנהלת הדסה משתאה אל מול המחלה האוטואימונית בה הרופאים פוגעים בעצמם. פרופ׳ פרידלנדר, מהמובילים בתחום הרפואה הפנימית ורפואת הריאות בישראל, נבחר פה אחד על ידי ועדת המכרזים של הדסה ואישורו או אי אישורו על ידי הועד הרפואי אין בה כדי לפגוע בו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x