$
משפט

חשד: יזמית נדל"ן עיוורת הוציאה במרמה 3 מיליון שקלים מ-10 משקיעים

לירז רז, הבעלים של חברת "כאן גרים", נעצרה ע"י מפלג חקירות הונאה ת"א ונחקרה בחשד לביצוע עבירות מרמה, זיוף והלבנת הון. המשטרה: "רז ניצלה את מוגבלותה ליצור יחסי אמון עם הקורבנות, ביניהם חייל שאיבד את ראייתו במבצע 'עמוד ענן"

תומר גנון 15:3406.06.16

לירז רז, יזמת נדל"ן עיוורת והבעלים של חברת "כאן גרים", חשודה שהוציאה במרמה 3 מיליון שקלים מעשרה משקיעים. רז נעצרה אתמול (א') בבוקר על ידי מפלג חקירות הונאה ת"א במשטרה. היא נחקרה בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה ושימוש במסמך מזויף ואיסור הלבנת הון. שופטת בית משפט השלום בת"א, רונית פוזננסקי-כץ, הורתה היום על הארכת מעצרה עד ליום חמישי, וזאת על אף שהמשטרה ביקשה לעצור אותה ל-11 ימים.

 

"מדובר בפרשיית מרמה וזיוף בנסיבות מחמירות והלבנת הון", אמר היום (ב') נציג המשטרה, עופר אלפנדרי, במהלך הדיון בבקשת המעצר. "החשודה יצרה קשרים קרובים מול הקורבנות, ניצלה את מגבלותה ליצור יחסי אמון מולם באמצעות מסמכים מזויפים ומצגי שווא, והציעה להם עסקאות נדל"ן שונות. במקרה אחד מדובר בקורבן שהוא חייל שאיבד את ראייתו במבצע 'עמוד ענן'. סך הכל מדובר כעת ב-10 קורבנות, נזק של כ-3 מיליון שקלים. החשודה מסרבת לשתף פעולה עם המשטרה".

 

אילוסטרציה. מעצרה הוארך עד ליום חמישי אילוסטרציה. מעצרה הוארך עד ליום חמישי צילום: שאטרסטוק

 

"החשודה יוצרת קשרים אישיים מול הקורבנות בפגישות אישיות", הוסיף אלפנדרי במהלך הדיון. "מדובר בקשרים שנמשכים מספר חודשים לפעמים מעל שנה. יש לה קשרים בכלל העולם העסקי. היא יכולה להשיג מחירים שרק היא יכולה. מפתה אותם לגשת דרכה למכרזים שונים ועסקאות שונות שבאמצעות הצגת מסמכים מזויפים, גובה מהם כספים רבים. מאחורי העסקאות אין דבר".

 

במענה לדברים שאמרה הסנגורית של רז, עו"ד אדוה ויצמן, כי אין חולק שרז מנהלת חברת נדל"ן אמר אלפנדרי: "על שם החשודה קיימת חברה בשם 'כאן גרים', אך הפעילות של החברה היתה כאין וכאפס לעומת הכספים שהיא לקחה לקורבנות. אין שום פעילות בחברה והחברה נמצאת בפשיטת רגל משנת 2014".

 

"לא ניתן להתעלם מן העובדה שמדובר בחשודה הסובלת ממגבלה של עיוורון ובית המשפט ער לכך כי תנאי המעצר קשים עבורה יותר מאשר לחשודים אחרים", כתבה השופטת בהחלטה להאריך את מעצרה של רז. "שיקול זה יילקח בחשבון במניין ימי המעצר".

 

"בכל הנוגע לבקשה לצו איסור פרסום" הוסיפה השופטת, "לא מצאתי לנכון להיעתר לבקשת באת כוח החשודה. מדובר בחשודה אשר מתנהלים כנגדה הליכים בבית משפט אחר, ולא הועלתה בפניי כל טענה המלמדת על נזק מיוחד אשר עשוי להיגרם לחשודה באם יפורסמו פרטיה המזהים. לצד זאת, יש להניח כי חשיפת שמה ופרטיה המזהים של החשודה עשוי לקדם את החקירה ולהוביל למתלוננים נוספים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x