$
בארץ

"תנועת החרם על ישראל רשמה כישלון חרוץ בתחום הכלכלי"

מבדיקה שערכה סוכנות הידיעות בלומברג עולה שלא רק היקף ההשקעות הכלליות בישראל עלה מאז 2005 אז הוקמה BDS, אלא גם שיעור האחזקות הזרות בחברות ציבוריות שפעילות בגדה המערבית. יואל נווה: "לישראל אין בעיה במשיכת השקעות זרות, למעשה המצב הוא בדיוק הפוך"

שירות כלכליסט 10:3902.06.16

חרף הצלחות שרשמה התנועה האזרחית לחרם על ישראל (BDS), כמו ביטול ביקורים מצד ידוענים כמו הפיזיקאי סטיבן הוקינג והמוזיקאית לוריין היל, בחינת כמה אינדיקטורים כלכליים מלמדת על כישלון חרוץ מצידה – דווקא בתחום שאותו היא תופסת כלב פעילותה.

 

בשנה שעברה הגיע היקף ההשקעות הזרות בישראל לשיא של 285.12 מיליארד דולר, סכום גבוה פי שלושה בהשוואה ל-2005, השנה שבה קמה תנועת BDS.

 

מבדיקה שערכה סוכנות הידיעות בלומברג עולה שלא רק היקף ההשקעות הכלליות בישראל עלה, אלא גם שיעור האחזקות הזרות בחברות ציבוריות שפעילות בגדה המערבית, ונכללו ברשימות השחורות של תנועת BDS, עלה משמעותית בשלוש השנים האחרונות.

 

הכלכלן הראשי במשרד האוצר יואל נווה אמר לבלומברג כי "לישראל אין בעיה במשיכת השקעות זרות, למעשה המצב הוא בדיוק הפוך".

 

אישור לדבריו של נווה מביאה בלומברג כשהיא מצטט מנהלי קרנות וכלכלנים שסבורים כי ההשקעה בנכסים ישראלים היא אטרקטיבית, במיוחד בהשוואה לחולשת הכלכלה הגלובאלית. רבים מהם אף דוחים את טענת BDS כי השקעה בישראל מהווה תמיכה בהפרת זכויות הפלסטינים בגדה המערבית וכי התנהלות המדינה היא כה יוצאת דופן לרעה עד שהם מצדיקה חרם כלכלי עליה.

 

 

 צילום: איי אף פי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x