בארץ

חוקרי רשות ני"ע פשטו על משרדי אורתם סהר

הפשיטה נערכה אתמול במסגרת חקירת החשד נגד בעל השליטה והמנכ"ל, אמיר נחום, על ביצוע עבירות מרמה ומס. על פי החשד נחום הסתיר מדירקטוריון החברה מערכת כספים פרטית שניהל מול ספקים וכך גרף יחד עם אחרים מיליוני שקלים לכיסו. סנגוריו של נחום: "לא נפל פגם במעשיו"

תומר גנון 09:1601.06.16

חקירת החשד לביצוע עבירות מרמה ומס בחברת הבנייה והפרויקטים אורתם סהר: חוקרי רשות ני"ע פשטו אתמול (ג') על משרדי החברה ברמת גן החרימו חומרי מחשב, אספו מסמכים וחקרו מספר עובדים. הפשיטה נערכה במסגרת חקירה גלויה שבה פתחה אתמול רשות ני"ע בשיתוף עם מס הכנסה נגד המנכ"ל ובעל השליטה, אמיר נחום, ונחשפה ב"כלכליסט".

 

על פי החשד של החוקרים נחום ניהל, באמצעות החברה הפרטית אורתם הנדסה שבשליטתו, מערכת כספית פרטית עם ספקיה של החברה הציבורית. ביחד עם אחרים, הוא הסתיר מהדירקטוריון את מכלול קשריו העסקיים הפרטיים וזיקותיו הפרטיות ביחס לספקיה. בכך הוא גרם על פי החשד להצגת פרטים כוזבים בדיווחי החברה ובדו"חותיה הכספיים במהלך השנים 2012-2015. זאת לרבות בנוגע לעלויות השירותים שקיבלה אורתם סהר מידי ספקיה.

 

בנוסף על פי החשד לא הוצגה בדו"חותיה הכספיים של אורתם הציבורית התמונה המלאה של חובותיו אישיים של נחום לחברה. על פי החשד, באמצעות יצירת מצגי שווא אלה גרף נחום לכיסו, ביחד עם אחרים, סכומי כסף משמעותיים בהיקף של מיליוני שקלים.

 

עו"ד נבות תל צור וירון ליפשס ממשרד כספי ושות' המייצגים את אמיר נחום מסרו כי הוא, "דוחה את החשדות המיוחסים לו. נחום השיב בפירוט לכל שאלות חוקריו ושיתף פעולה באופן מלא עם החקירה. נחום סמוך ובטוח כי בסיום החקירה יתברר שלא נפל פגם במעשיו וכי לכל אורך הדרך פעל לקידום טובת החברה וציבור המשקיעים בה".

 

 

עו"ד נבות תל צור המייצג את נחום ביחד עם עו"ד ירון ליפשס. "הוא דוחה החשדות המיוחסים לו" עו"ד נבות תל צור המייצג את נחום ביחד עם עו"ד ירון ליפשס. "הוא דוחה החשדות המיוחסים לו" צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x