$
בארץ

במוד'יס עדכנו המשקיעים: כניסת ישראל ביתנו לממשלה תקל על תהליכי חקיקה

לאחר שבשבוע שעבר הביעה סוכנות דירוג האשראי דאגה לצמיחת המשק הישראלי והזהירה מפני אי עמידה ביעד הגירעון היא מפרסמת טיוטה למשקיעים ומצביעה על כניסת ליברמן לממשלה כמהלך חיובי לכלכלה

עמרי מילמן 13:3530.05.16

בטיוטת עדכון למשקיעים של סוכנות הדירוג מוד'יס התייחסה החברה לכניסת "ישראל ביתנו לקואליציה כ"נקודת חוזר בדירוג האשראי", שכן הסוכנות מעריכה כי רוב של 66 חברי כנסת (לעומת 61 חברי כנסת) הוא מספר שייקל על תהליכי חקיקה.

 

בעוד שבשבוע שעבר בחרו באוצר שלא לפרסם את הודעת מודי'ס שהביעה דאגה רבה לצמיחת המשק לאור העדר רפורמות משמעותיות והזהירה מפני אי עמידה ביעד הגירעון - דבר שעלול בעתיד להביא לפגיעה בדירוג האשראי של ישראל - הפעם שמחו באוצר לפרסם את העדכון עוד בשלב הטיוטא.

 

במודי'ס מציינים כי, "הרוב הצר של חבר אחד בקואליציה יצר אתגרי חקיקה מאז הקמת הממשלה בשנה שעברה, ובעצם נתן לכל חבר כנסת את זכות הווטו בקואליציה, אשר גם כך הינה בעלת הבדלים רבים. כל זאת, על פי הסוכנות הביא לעיכוב באישור התקציב ב-2015, עיכב את גיבוש מתווה הגז והכביד על רפורמות חשובות בשוק הדיור שאמורות לעודד את הצמיחה. הרוב החדש, לפי העדכון, אמור לספק לנתניהו, "גמישות רבה יותר בכדי להרכיב את הקולות ולהעביר חקיקות מרכזיות".

 

 

עם זאת בסוכנות הדירוג לא מגלים אופטימיות רבה ומציינים שמספר המפלגות ודרישותיהן השונות גורמות לכך שעדיין הפוליטיקה הפנימית בקואליציה תהא מאתגרת, וכדוגמה מביאים את התפטרות שר הביטחון לשעבר יעלון והחלטתה של ח"כ אורלי לוי אבקסיס שלא להכנס עם מפלגתה לקואליציה.

 

נתניהו בכנסת. "הרוב הצר של חבר אחד בקואליציה יצר אתגרי חקיקה מאז הקמת הממשלה בשנה שעברה" נתניהו בכנסת. "הרוב הצר של חבר אחד בקואליציה יצר אתגרי חקיקה מאז הקמת הממשלה בשנה שעברה" צילום: עמית שאבי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x