$
בארץ

אחרי האיומים: בנט הסכים לפשרה בקבינט והמשבר עם נתניהו תם

בנט ונתניהו קיבלו את הפשרה שהציע השר ליצמן, והבוקר תאשר הממשלה את מינויו של אביגדור ליברמן לשר הביטחון

ynet 07:5530.05.16
אחרי האיומים הגדולים - יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הסכים לקבל מתווה פשרה בעבודת הקבינט, והבוקר (יום ב') צפויה הממשלה להצביע על מינויו של אביגדור ליברמן לשר הביטחון.

 

אתמול בערב בנט כתב לחברי סיעתו: "בשעות האחרונות יזם השר ליצמן פשרה על פיה ימונה ראש המל"ל או סגנו לשמש באופן זמני כפונקצית העדכון לקבינט, וזאת עד לקבלת מסקנות ועדת עמידרור (הוועדה שנתניהו הציע להקים - א"כ). ליצמן פנה אליי תחילה, מתוך רצון לכבד את ראש הממשלה, הסכמתי. בהמשך השר ליצמן פנה לראש הממשלה שלצערי סירב לפשרה. ההצבעה על הרחבת הממשלה נדחתה ליום רביעי. על כן אנו עומדים בדרישתנו, מחר אעדכן אתכם בסיעה".

 

נתניהו וליברמן חותמים על הסכם ההצטרפות לממשלה נתניהו וליברמן חותמים על הסכם ההצטרפות לממשלה צילום: אלכס קולומויסקי

 

מאוחר יותר, נתניהו הסכים למתווה הפשרה. "אני מברך על הסיכום שהושג בין ראש הממשלה נתניהו לשר בנט, שהביא לפתרון המשבר בקואליציה. כולי תקווה שהממשלה תתרחב ותמשיך בפעילותה למען אזרחי ישראל", מסר השר ליצמן.

 

עוד קודם לכן, יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג שלל בפוסט בפייסבוק את האפשרות כי ישוב לנהל משא ומתן עם נתניהו על כניסה לממשלה בעקבות המשבר עם הבית היהודי. "במשבר בין בנט לביבי אני צופה בהנאה רבה על הקוסם והחולם", כתב הרצוג. "אין לי שום כוונה להיות כלי משחק בכיפופי הידיים שלהם. אמרתי שאין מו"מ אז אין מו"מ, ואין דלת ואין חלון ואין מנעול ואין מפתח. לא עובד אצלם. אני מבין את הכמיהה לכותרת אחרת ומצטער לאכזב אם אני לא מספק אותה".

 

מוקדם יותר אמש התייחס בנט למשבר, ואמר: "אני אמשיך להילחם ולהגן על חיילי צה"ל, בממשלה או מחוצה לה". בנט, שאמר את הדברים במהלך ביקור משותף עם נשיא המדינה ראובן ריבלין בבית ספר הימלפרב בירושלים, הוסיף ואמר: "לפני עשר שנים נשלחתי יחד עם אלפי לוחמים אל מלחמת לבנון השנייה על ידי קבינט שלא הכיר את המטרייה ולא ידע על מה הוא מצביע. נשבעתי כשיצאתי ממלחמת לבנון שלא אתן לדבר כזה לקרות שוב".

 

יו"ר הבית היהודי אמר כי למרות זאת, "לצערי גם לפני שנתיים, בצוק איתן, הקבינט היה ממודר ולא הכיר את נושא המנהרות עד שאני הבאתי את זה לידיעתם בסוף יוני, וכך גם את פתרון הבעיה. אני לא אתן לדבר הזה להישנות. אנחנו לא מבקשים ג'ובים ולא מבקשים כסף. אנחנו מבקשים לשמור על חיי אדם. חיי אדם חשובים מתיקים בממשלה. אני אמשיך להילחם ולהגן על חיילי צה"ל ותושבי עוטף עזה מכל מקום שבו אני אהיה, בממשלה או מחוצה לה".

 

 

תוכנית בנט כללה, בין השאר, מינוי מזכיר צבאי ייעודי לחברי הקבינט שידאג לעדכונים ביטחוניים שוטפים ולהכנתם לביצוע תפקידם, הגברת סיורי שטח והקלה על גישת השרים למידע. נתניהו הודיע ביום שישי כי הקים ועדה שתמליץ על הדרכים לעדכון והעברת מידע לשרי הקבינט והכנתם לישיבות תוך שמירה על ביטחון המידע, אך בבית היהודי דחו זאת וכינו את הקמת הוועדה "ספין".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x