בארץ

מאחורי הקלעים של הצעת הרכש שהקפיצה את מניית נצבא

מי שהחזיק במניות נצבא ביום המסחר שקדם לפרסום הסכם המיזוג עם איירפורט סיטי זכה לרווח מהיר

אלי שמעוני 06:5419.05.16

מי שהחזיק במניות נצבא ביום המסחר שקדם לפרסום הסכם המיזוג עם איירפורט סיטי זכה לרווח מהיר. בתום המסחר ביום חמישי, 2 ביולי 2015, עמדה מניית נצבא על מחיר של 57.34 שקל, והצעת המיזוג שפורסמה ביום ראשון, 5 ביולי, שיקפה לבעלי המניות ערך מצרפי של 70.6 שקל למניה - פער של כ־23%. בסיומו של אותו יום ראשון זינקה מניית נצבא ב־17.4%, והגיעה למחיר של 67.4 שקל.

 

בחודשים שקדמו להסכם המיזוג ירדה מניית נצבא בשיעור של 20%, ומניית איירפורט סיטי ירדה בשיעור דומה. באפריל 2015, שלושה חודשים לפני הפרסום, עמד מחיר מניית נצבא על יותר מ־70 שקל, והמחיר הממוצע שלה בבורסה בשלושת החודשים שקדמו להסכם המיזוג עמד על 63.4 שקל.

 

מחיקת נצבא מהבורסה נעשתה במסגרת המיזוג עם איירפורט סיטי ולא באמצעות הצעת רכש. אישור הצעת רכש דורש היענות של יותר מ־95% מבעלי מניות המיעוט, ואז ניתן לכפות את ההצעה גם על המתנגדים. כדי לדלג על תהליך הצעת הרכש הציעה איירפורט סיטי למזג את נצבא עם חברה־בת בשם איירפורט מיזוג, שהקימה לצורך המהלך. לאחר השלמת הרכישה הפכה החברה הממוזגת לחברה פרטית בבעלות מלאה של איירפורט סיטי. כך, במקום להשיג רוב של יותר מ־95% , היו בעלי איירפורט סיטי צריכים להשיג אישור רק של 75% מבעלי המניות המשתתפים באסיפה. בתום התהליך נמחקה נצבא מהמסחר בתל אביב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x