$
בארץ

מי יהיה יו"ר ועדת הכנסת: קרב בין דוד ביטן ליואב קיש

היו"ר הנוכחי, ח"כ ביטן, שמונה אחה"צ ליו"ר הקואליציה במקום צחי הנגבי, ימשיך לכהן גם כיו"ר ועדת הכנסת, לדבריו עפ"י הבטחת נתניהו; ח"כ קיש: "יש לי הבטחה מרה"מ ומהסיעה שאני היו"ר הבא של הוועדה"

רוני זינגר 18:4016.05.16

קרב ראש בראש בליכוד מי ישב על כיסא יו"ר ועדת הכנסת: היו"ר הנוכחי, ח"כ דוד ביטן, שמונה אחר הצהריים להיות יו"ר הקואליציה במקום צחי הנגבי, ימשיך לכהן גם כיו"ר ועדת הכנסת ולדבריו כך סוכם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

אלא שח"כ יואב קיש לא עודכן בנושא: "הדבר לא מקובל עליי. יש לי הבטחה מראש הממשלה ומהסיעה שאני היו"ר הבא של הוועדה והחל ממושב הכנסת שייפתח בשבוע הבא אני אהיה יו"ר הוועדה".

 

לפיכך לא ברור מי מבין השניים יצליח להתיישב על כיסא יו"ר הוועדה ביום שני הבא עם פתיחת הדיון הראשון. "דיברתי עם ראש הממשלה וסוכם שעד תום מושב הקיץ אני אהיה גם יו"ר קואליציה וגם יו"ר ועדת הכנסת. אחרי מושב הקיץ אני לא יודע מה יהיה", אמר ביטן ל"כלכליסט".

ח"כ יואב קיש, הליכוד ח"כ יואב קיש, הליכוד צילום: אלכס קולומויסקי

 

אלא שקיש הופתע לשמוע על הסיכומים, כיוון שלא עודכן בנושא ע"י ראש הממשלה וטען אחר הצהריים: "זה לא מקובל לצעת בהצהרות. לא היתה שום הבטחה לביטן ואני מתכוון להילחם על זה. מבחינתי ראש הממשלה והסיעה קבעו שאני אהיה יו"ר הוועדה הבא ועד להבנות אחרות אני אהיה זה שישב בשבוע הבא בראש הוועדה".

 

מדובר למעשה בסבב מינויים קטן שיצא לדרך בעקבות מינויו של יו"ר הקואליציה הנוכחי צחי הנגבי לשר ללא תיק.

 

את תפקידו של הנגבי כיו"ר ועדת חוץ וביטחון יתפוס ח"כ אבי דיכטר אף שגם לתפקיד הזה ראה את עצמו קיש מועמד. מאוכזב נוסף שנותר בלי תפקיד שמודרג הוא ח"כ מיקי זוהר, שראה עצמו מועמד ראוי לראשות הקואליציה.

 

הסבב הנוכחי יצא לדרך רק משום שהנגבי קיבל התחייבות לפיה בחוד מאי הוא עוזב את תפקידו בכנסת והופך לשר. לפי שעה נראה כי הנגבי ימונה כאמור לשר בלי תיק וימתין עד לסבב התיקים הגדול שצפוי להתקיים בקרוב בממשלה. עם זאת, הנגבי אמר לאחרונה ל"כלכליסט" כי הוא מצפה ל"תפקיד משמעותי" אך לא נקב בתיק ממשלתי מסוים שהוא מעוניין בו.

 

בהמשך, אם תורחב הממשלה והמחנה הציוני או ישראל ביתנו ייכנסו לקואליציה, וגם אם הקואליציה תישאר צרה, מתכנן נתניהו לערוך חלוקת תיקי ממשלה מחודשת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x