$
משפט

11 חודשי מאסר בפועל לאיש הכספים של רועי חיון

גלעד טוגנדרייך היה מנהל הכספים של ארגון ההימורים של חיון, שהלבין עשרות מיליוני שקלים באמצעות עסקאות בבורסת ת"א

תומר גנון 16:5704.05.16

 11 חודשי מאסר בפועל וקנס של חצי מיליון שקלים נגזרו היום (ד') על גלעד טוגנדרייך, ששימש כאיש הכספים של רועי חיון, שהורשע בניהול ארגון הימורים לא חוקיים שהלבין עשרות מיליוני שקלים באמצעות עסקאות בני"ע של חברות בורסאיות בבורסת ת"א.

 

שופטת בית משפט השלום בת"א, לימור מרגולין-יחידי, גזרה היום את עונשו של טוגנדרייך לאחר שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות של ארגון הימורים ועבירות מרמה לפי פקודת מס הכנסה. טוגנדרייך, המיוצג על ידי עו"ד טל שפירא, יתחיל לרצות את עונשו בחודש יוני בכלא ניצן שברמלה.

 

טוגנדרייך שימש כאמור כאיש הכספים של רועי חיון, שהודה והורשע בהלבנת רווחי הימורים לא חוקיים, בין היתר על משחקי ספורט, הולבנו באמצעות בורסת תל אביב ועסקאות בתחום חיפושי הגז והנפט, בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים. על פי כתב האישום שהגישה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, באמצעות עו"ד מילכה מרגלית-ויסמן, טוגנדרייך היה אמון על ניהול המעקב הכספי אחר ההכנסות וההוצאות של פעילות ההימורים שארגן חיון. כמו כן, מהמרים העבירו לחיון באמצעות טוגנדרייך כספים בגין הפסדי הימורים ופנו אליו לשם העברת הימורים או לשם קבלת הנחות בחובותיהם בגין הימורים. בנוסף הוא סייע לחיון להסוות ולהסתיר את שליטתו בחברות ששימשו אותו בעסקיו.

רועי חיון. טוגנדרייך העביר לו את כספי החייבים רועי חיון. טוגנדרייך העביר לו את כספי החייבים צילום: אוראל כהן

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x