$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

חברת החשמל בוחנת שלילת הטבות מנאשמי פרשת סימנס

הנהלת חברת החשמל החלה לבדוק משפטית האם ניתן לשלול הטבות מעובדי החברה בעבר ובהווה המואשמים בשוחד - כשהעיקרית שבהן היא הטבת החשמל חינם

ליאור גוטמן 06:5404.05.16
הנהלת חברת החשמל החלה לבצע אתמול בדיקה משפטית שמטרתה לבחון האם ניתן לשלול הטבות שונות מעובדי החברה בעבר ובהווה המואשמים בפרשת השוחד של סימנס. אחת ההטבות העיקריות שעומדת על הפרק היא הטבת החשמל חינם שמוענקת לעובדי החברה ולגמלאיה.

 

השבוע הוגשו נגד חלק מעובדי חברת החשמל כתבי אישום על חלקם לכאורה בפרשות השוחד השונות של סימנס מתחילת העשור הקודם. אחד הנאשמים הוא סמנכ"ל התכנון והפיתוח של החברה ד"ר דוד אלמקייס שמאייש גם היום את המשרה הבכירה הזאת.

יתר הנאשמים בפרשה הם המשנה למנכ"ל החברה לשעבר דוד קון, המשנה למנכ"ל החברה לשעבר וסגן מנהל אגף הייצור בתקופה הרלבנטית יעקב חאין, מי שכיהן בתקופה הרלבנטית כמנהל אגף התכנון ההנדסי יונה שוויצר ומי שהיה מנהל מחלקה באגף התכנון דאז צבי אייל.

סמנכ"ל התכנון והפיתוח בחברת החשמל דוד אלמקייס, מנהל אגף התכנון ההנדסי לשעבר יונה שוויצר והמשנה למנכ"ל לשעבר יעקב (יאשה) חאין סמנכ"ל התכנון והפיתוח בחברת החשמל דוד אלמקייס, מנהל אגף התכנון ההנדסי לשעבר יונה שוויצר והמשנה למנכ"ל לשעבר יעקב (יאשה) חאין צילום: אוראל כהן

 

רשות החברות הממשלתיות ותקנון חברת החשמל מאפשרים להנהלת החברה לשלול הטבות שונות מעובדים שנמצא בהם דופי פלילי או מוסרי חמור, וכעת החברה בודקת זאת מבחינה משפטית.

 

במקביל, מנכ"ל החברה עופר בלוך זימן את ד"ר אלמקייס לשימוע לקראת אפשרות שיושעה מהחברה או יפוטר ממנה, וזאת בשל חלקו לכאורה בפרשה. אלמקייס עובד עשרות שנים בחברה ובימים האחרונים הוא נמצא בחופשת מחלה. השימוע ייערך עוד החודש ולאחריו יוחלט מה יעלה בגורלו של אלמקייס. אחת האפשרויות היא השעייה עד לתום ההליכים המשפטיים וקבלת פסק דין חלוט שייקבע האם הוא יכול לשוב לעבודתו בחברה או לא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x