$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

ליצמן קיים שתי פגישות גישור בחתירה לפיוס בין רוטשטיין לעבאדי־בויאנג'ו

שר הבריאות כינס את הפגישות במטרה לקדם את יישום תוכנית ההבראה בהדסה, מהאוצר נמסר: "בית החולים לא מאפשר פיקוח על ביצוע התוכנית"

ספי קרופסקי 08:1704.05.16

שר הבריאות יעקב ליצמן קיים שתי פגישות, לפני חג הפסח, עם החשבת הכללית באוצר, מיכל עבאדי־בויאנג'ו, ועם מנהל בית החולים הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין, בניסיון לגשר על הפערים הקיימים בין הצדדים, פערים הפוגעים בקידום תוכנית ההבראה של בית החולים.

 

ליצמן נחוש לקדם העברת כספים שמגיעים להדסה מתוקף הסכם ההבראה.

בשתי הפגישות שנערכו דנו השלושה בקידום התוכנית. לטענת אנשי הדסה, מאמצי ההבראה של בית החולים נתונים בסכנה בשל שיתוק בעבודת ועדת השלושה, הוועדה הבין-משרדית שנועדה לפקח על הסכם ההבראה, ובה חברים נציגי משרדי האוצר והבריאות וסגן החשכ"לית, נחמיה קינד. יו"ר דירקטוריון הדסה ארז מלצר שיגר באחרונה מכתב לשרי האוצר והבריאות בו טען כי בניגוד להסכם כבר יותר משנה המדינה מעכבת העברת כספים בהיקף של 170 מיליון שקל לבית החולים.

 

מיכל עבאדי־בויאנג'ו ופרופ' זאב רוטשטיין. ליצמן בתפקיד המבוגר האחראי מיכל עבאדי־בויאנג'ו ופרופ' זאב רוטשטיין. ליצמן בתפקיד המבוגר האחראי צילום: עומר מסינגר, עמית שעל

 

החשכ"לית טענה מנגד כי בית החולים לא עומד בתנאי הסכם ההבראה, בין היתר בכך שאינו משתף פעולה עם החשב המלווה שמונה מטעמה.

 

ל"כלכליסט" נודע כי בהנהלת בית החולים מנסחים מכתב שיביע הסכמה לשתף פעולה עם החשב המלווה, ובכך תיסלל הדרך להעברת כספים המיועדים.

 

הרקע לניסיונות הגישור בין הצדדים הוא עימות מתמשך בין החשכ"לית לבין מנהל הדסה, וכן בינה לבין בכירי משרד הבריאות שקידמו את מועמדותו של האחרון לתפקיד.

 

ממשרד האוצר נמסר כי באחרונה היו "מספר רב של אירועים המעידים על הפרות חוזרות ונשנות של הסכם ההבראה על ידי בית החולים על הטלת מגבלות בלתי נסבלות על עצמאות העבודה של החשב המלווה והפרת סמכויותיו. התנהלות זו של בית החולים, מעקרת את כל תפיסת התפקיד של החשב המלווה, כפי שהוגדרה בהסכם ההבראה,

עוד נמסר כי "התנהלות זו אינה מאפשרת לאגף החשב הכללי לקיים את מנגנוני הפיקוח והבקרה המינימאליים על ביצוע ההסכם שנדרשים בהעברת כספי ציבור לגוף נתמך".

 

מהדסה נמסר בתגובה: "הדסה עוברת תהליך קשה ביותר של יציאה ממשבר עצום. עיכוב תמיכות הממשלה, שהחלו כבר בשנה הקודמת, מקשים מאוד על התהליך. הנהלת הדסה מקווה שהממשלה תעמוד מאחורי התחייבויותיה, ומבטיחה לשתף פעולה עם כל נציגי הממשלה במסגרת תכנית ההבראה. הנהלת הדסה מקווה שכל המעורבים רואים את החשיבות הלאומית של הבראת הדסה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x