$
משפט

המשטרה מעריכה: חנן אברמוביץ' מסתיר בהונג קונג יהלומים בעשרות מיליוני שקלים

בשבוע שעבר פורסם ב"כלכליסט" כי למפלג ההונאה של המשטרה צפויים להגיע שני עדים מהונג קונג במטרה למסור עדות בפרשת ההונאה; ביהמ"ש האריך את מעצרו של אברמוביץ' ב-4 ימים

זוהר שחר לוי 12:2801.05.16
בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (א') ב-4 ימים את מעצרו של חנן אברמוביץ, היהלומן החשוד במעילה. זו הפעם החמישית בה הוארך מעצרו. חוקרי מפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב, חושדים כי אברמוביץ' מחביא יהלומים בשווי עשרות מיליוני דולרים בהונג קונג. "החשד הוא שאברמוביץ' מחזיק בחלק נכבד מהיהלומים ברשותו", כתבו חוקרי המשטרה לבית המשפט. 

 

במהלך הדיון בביהמ"ש ציין נציג המשטרה, רס"ב עופר קליין, כי החקירה העלתה חשדות חדשים לזיוף וכי במהלך חקירתו אברמוביץ קשר את עצמו לחלק מהעבירות המיוחסות לו.

 

סנגוריו של אברמוביץ, עוה"ד עדי כרמלי ואורי קינן ממשיכים לטעון כי מדובר במי שכשל בעסקיו ולא נוכל או רמאי וביקשו לשחררו. "תראו לי נוכל שהולך למתלונן נגדו, מגיש לו את דרכונו ומבטיח שלא יברח ויעשה הכל כדי לשלם. זה רמאי?". הסנגורים מתחו ביקורת על התנהלות המשטרה ועל התעקשותה לחפש הקשר פלילי למעשיו וציינו כי "המשטרה הפכה למחלקת הגבייה של הבורסה".

 

בשבוע שעבר פורסם ב"כלכליסט" כי למפלג ההונאה של המשטרה, שם מתנהלת החקירה בעניינו של אברמוביץ', צפויים להגיע שני עדים מהונג קונג במטרה למסור עדות בפרשה.

 

לפי הערכות המשטרה, אברמוביץ' מחביא בהונג קונג יהלומים בשווי עשרות מיליוני שקלים, אף שהוא טוען כי הוא חדל פירעון. שני העדים, כך מקווים במשטרה, יוכלו למסור מידע אודות מקום הימצאותם. במקביל, קיבלה המשטרה אישור להתחיל בחיקור דין מעבר לים, ככל הנראה בהונג קונג, ולחקור במסגרת זו בעלי מקצוע שעבדו מול אברמוביץ' בהם יהלומנים ובנקאים.

יהלומים (ארכיון) יהלומים (ארכיון) צילום: בלומברג

 

אברמוביץ' נעצר לפני כשבועיים בחשד למעילה של 60 מיליון דולר מכספי יהלומנים בבורסה ליהלומים וכי קיבל מהם יהלומים במטרה למכור אותם אך לא העביר את כספי המכירה. במקביל, נעצר גם בנו של אברמוביץ', תום, בחשד שהיה מעורב במעשי ההונאה ובהמשך הוא שוחרר תחת תנאים מגבילים לביתו.

 

בבקשה להאריך את מעצרו כתבו היום (א') חוקרי המשטרה כי "במהלך הימים האחרונים נאסף חומר חקירה אשר קושר את החשוד לעבירות נוספות של שימוש וזיוף במסמכים מזויפים ולהחזקת חלק נכבד מהיהלומים ברשותו".

 

הקשר בין אברמוביץ' ובנו להונג קונג עלה כבר בתחילת החקירה נגדו בשל עבודתו במדינה זו. שבועות ספורים לפני שהגישו היהלומנים את תלונתם במשטרה נסע אברמוביץ' להונג קונג בעודו מבטיח ליהלומנים כי לאחר נסיעתו יוכל להשיב להם את כספם, אך כאמור הכסף לא הועבר. כעת החשד מתמקד בכך שסכום ניכר מהיהלומים אכן מוחבא על ידו במדינה זו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x