$
משפט

הוארך ביממה מעצרו של תום אברמוביץ' בפרשת ההונאה בבורסת היהלומים

בנו של חנן אברמוביץ', החשוד נעצר בחשד שהיה מעורב במעשי ההונאה של אביו. לפי החשד, האב והבן הוציאו מסוחרי היהלומים במרמה יהלומים בשווי עשרות מיליוני דולרים

זוהר שחר לוי 13:4825.04.16

מעצרו של תום אברמוביץ', בנו של היהלומן חנן אברמוביץ' החשוד במעילה של 60 מיליון דולר, הוארך היום (ב') ביממה נוספת. "החשד עודנו גבולי ואולם הוא התעצם קצת ודי בחשד זה כדי להורות על הארכת המעצר", כתב שופט בית משפט השלום בתל אביב, עלאא מסארווה בהחלטתו.

 

אתמול (א') נחשף ב"כלכליסט" כי תום אברמוביץ' נעצר בחשד שהיה מעורב במעשי ההונאה של אביו. בא כוחו, עו"ד בני כץ, דרש לשחררו לאלתר וטען כי החשדות נגד הבן אינם מבוססים והם "כלליים בטיבם, עד שקשה ללמוד מהם מדוע התנהגותם מצדיקה את מעצרו הנוכחי".

למרות טענות הסנגור, שופט בית משפט השלום בתל אביב הורה על הארכת המעצר וגם הערעור שהוגש לבית המשפט המחוזי נדחה.

 

הבוקר (ב') פנו חוקרי מפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב לבית המשפט ודרשו להאריך את מעצרו של הבן למשך 4 ימים. לפי בקשת המעצר, הבן חשוד בעבירות של קבלת דבר במרמה וקשירת קשר לביצוע פשע.

 

"החשוד", נכתב בבקשת המעצר, "הינו בנו של החשוד העיקרי ועבד אצלו במשך שלוש שנים במכירת יהלומים בחברת חנן אברמוביץ' יהלומים. על פי החשד, החשוד יחד עם מעבידו, הוציא מסוחרי היהלומים במרמה ומעילה יהלומים בשווי מיליוני דולרים. החשוד יחד עם מעסיקו קיבלו את היהלומים מסוחרים על מנת למוכרם ולקבל את תמורתם. אולם, הוברר שחלק מסך מכירת היהלומים לא התקבל תמורתם ואף חלקם לא הושבו לבעליהם".

 

היהלומן חנן אברמוביץ' היהלומן חנן אברמוביץ' צילום: דנה קופל

 

לפי המשטרה, מאז חודש נובמבר האחרון הפסיק הבן לעבוד אצל אביו ומאז החלה חקירתו איננו משתף פולה והוא מתחמק מלהשיב לשאלות החוקרים.

 

בדיון שהתקיים בפני שופט המעצרים התורן עלאא מסארווה, טען עו"ד כץ כי זה זמן רב הבן לא עובד אצל אביו וגם כשעבד, היתה זו עבודה חלקית בלבד, שכן מדובר בסטודנט. "האבא", אמר עו"ד כץ, "היה מבקש ממנו למכור ולקנות והוא עשה את דברו. אין לו שום מילה בהתנהלות התיק, ולא בכמה קונים ובכמה מוכרים".

 

לדברי הסנגור, המשטרה רוצה כי הבן יפליל את אביו וכי יקשור את עצמו לעבירות אך הוא "לא נותן להם את הסחורה והוא מגן על זכויותיו". עוד הוסיף כי "החשוד הוא מלח הארץ, זה אדם שהכוונות הפליליות ממנו מרחק שמים וארץ היו ויהיו".

 

שופט המעצרים הורה על הארכת מעצר ביממה בלבד, אף שבקשת המשטרה הייתה להאריך את המעצר ב-4 ימים. לפי החלטת בית המשפט, הונחו בפני השופט מספר ראיות חדשות שלטענת המשטרה משנות את מערך הראיות נגדו.

 

"מחד אינני מסכים כי מדובר בתפנית דרמטית ואין שינוי משמעותי בהקשר התשתית הראייתית", כתב השופט מסארווה, "עם זאת לא ניתן להתעלם מהכמות של הראיות שמחזקות את מה שהונח בפני השופטים שדנו בבקשות אתמול. החשד עודנו גבולי ואולם הוא התעצם במקצת. לעת הזו די בחשד זה כדי להורות על הארכת המעצר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x