$
משפט

פרסום ראשון

בנו של היהלומן חנן אברמוביץ' נעצר בחשד שהיה מעורב במעשי ההונאה

שופט שלום הורה על הארכת המעצר של תום אברמוביץ' ליממה, הוא ערער למחוזי וזה דחה את ערערו וקבע: "בשלב זה קיים קצה חוט הקושר גם את הבן לעבודה שביצע אביו"

זוהר שחר לוי 18:0624.04.16

תום אברמוביץ', בנו של היהלומן חנן אברמוביץ' החשוד במעילה בהיקף של 60 מיליון דולר, נעצר ל-24 שעות באישור בית המשפט המחוזי בתל אביב לאחר שנחשד במעורבות מעשי ההונאה המיוחסים לאביו.

 

 

הבן נעצר הבוקר, בזמן שנחקר במשרדי מפלג ההונאה של מחוז תל אביב בחשד למעורבותו במעשי ההונאה המיוחסים לאביו.

 

לפי בא כוחו, עו"ד בני כץ, החשדות נגד הבן אינם מבוססים והם "כללים בטיבם, עד שקשה ללמוד מהם מדוע התנהגותם מצדיקה את מעצרו הנוכחי".

 

לפי הסנגור, נציגי המשטרה הודיעו לו כי הבן יובא לדיון בבית המשפט שם יבקשו את הארכת מעצרו, אולם מסיבות שאינן ידועות לו ההחלטה השתנתה ונמסרה לו הודעה כי הבן יוותר במעצר למשך 24 שעות מבלי שיובא בפני שופט.

 

"המבקש אינו מועסק מחודש נובמבר ביחד עם אביו, מעולם לא היה קשור ובוודאי כעת אינו קשור לחשדות העולים כנגד אביו לכאורה", כתב עו"ד כץ לבית המשפט בבקשה לשחררו בתנאים. "מעצרו של הבן הינו, למרבה הצער, שרירותי, מיותר, אינו הכרח חקירתו כלל ועיקר ועד עתה לא ברור מדוע הוחלט לעוצרו ומדוע שונתה ההחלטה להביאו לבית המשפט בפני שופט. נדמה כי סיבת מעצרו נובעת מתוך מניעים פסולים על מנת להפעיל עליו לחץ בלתי הוגן תוך רצון להשימו בתנאי מעצר קשרים שלא כדין".

 

האב, חנן אברמוביץ' בהארכת מעצר האב, חנן אברמוביץ' בהארכת מעצר צילום: דנה קופל

 

הבן לא שיתף פעולה בחקירתו ולרוב השאלות שנשאל על ידי חוקרי המשטרה השיב: "אני רוצה לראות עורך דין" ועל חלק גדול אחר של השאלות השיב, "אני לא זוכר".

 

שופט המעצרים התורן בבית משפט השלום בתל אביב, אביחי דורון, הורה על הארכת המעצר למשך 24 שעות. "לולא

סברתי", כתב השופט בהחלטתו, "שהייתה עילה למעצרו לא הייתי מהסס להורות על שחרורו כבר כעת". עם זאת ציין השופט, כי רצוי שתהיה תשתית טובה יותר להארכת מעצר אם יבקשו לעשות זאת בהמשך.

 

עו"ד בני כץ לא הסתפק בהחלטת בית משפט השלום וערער על ההחלטה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, אך גם שם, קבע השופט אליהו בכר, כי הבן יישאר במעצר עד מחר.

 

"קיים בשלב זה קצה חוט הקושר גם את הבן לעבודה אותה ביצע אביו", כתב השופט בכר בהחלטתו, "ולאושש שמא הינו קשור בדרך זו או אחרת, להעברת יהלומים לצדדים שלישיים, פעולות אותן יש לבדוק, בנסיבות העניין. פרק זמן של 24 שעות הינו אמנם פרק זמן ראוי, בנסיבות העניין, להשלים את תחילת החקירה בעניינו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x