שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הממונה על התקציבים ליו"ר ועדת הכספים: "מתנגד לתקציב הדו שנתי"

אמיר לוי שלח מכתב ליו"ר הוועדה משה גפני ובו הוא מבהיר כי יש לאשר תקציב חד שנתי במטרה לשמור על "מדיניות פיסקאלית אחראית"; עם זאת, על פי הערכות, נתניהו נחוש להעביר את התקציב הדו שנתי גם בניגוד לעמדתם של פקידי האוצר

רוני זינגר 12:5221.04.16

הממונה על התקציבים באוצר, אמיר לוי, הודיע ליו"ר ועדת הכספים, משה גפני,  כי הוא מתנגד לתקציב דו שנתי.

 

לוי הודיע על עמדת האוצר במכתב ששלח לגפני ובו ביקש בנוסף כי הוועדה תקיים דיון בנושא בהקדם: "אבקש לדווח לוועדה כי נוכח החשיבות שבשמירה על מדיניות פינסקאלית אחראית, הניסיון הנצבר בתקציב המדינה לשנים 2011-2012 והעדר הניסיון הבינלאומי בנושא, עמדתנו המקצועית הינה כי יש להשאיר על כנה את הוראת חוק יסוד: משק המדינה לפיה תקציב המדינה יהיה לשנה אחת". לוי מציין כי "מפאת חשיבות הנושא, אבקש כי תערוך דיון בוועדת הכספים בו אציג את עמדתנו בפירוט בפני חברי הוועדה", מבקש לוי.

 

מימין: כחלון, נתניהו וגפני. נחושים לקדם את התקציב הדו שנתי על אף עמדת פקידי האוצר מימין: כחלון, נתניהו וגפני. נחושים לקדם את התקציב הדו שנתי על אף עמדת פקידי האוצר צילום: צביקה טישלר, עומר מסינגר, אלכס קולומויסקי

 

על פי החוק אמור לוי להתייצב בוועדת הכספים עד היום הראשון של מאי ולהודיע לוועדה בנוגע לשאילת קביעתו של התקציב כחד שנתי או דו שנתי. ואולם דעתו של לוי ושל פקידי האוצר המקצועיים אינה קונה משקל רב אצל ראש הממשלה בנימין נתניהו שנחוש לקדם תקציב דו שנתי. למעשה, גם שר האוצר משה כחלון,  ששומע את לוי ואנשיו משקיעים ככל יכולתם בכישורי שכנוע בשבועות האחרונים, יצביע ככל הנראה בעד תקציב דו שנתי וזאת לאור ההסכם הקואליציוני עליו חתם עם נתניהו ובו הסכים לתקציב דו שנתי.

 

בימים האחרונים אמרו גורמים בממשלה ל"כלכליסט" כי, "ישנו סיכוי קלוש ביותר שמשהו יקרה וייסגר תקציב חד שנתי. נתניהו רוצה דו שנתי והממשלה תומכת בו בזה למרות הפקידים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x