$
משפט

היועמ"ש הכריע: משפטו של בן אליעזר יימשך כרגיל

מנדלבליט דחה את בקשת שר האוצר לשעבר לעכב בשל סיבות רפואיות את ההליכים הפליליים נגדו. משפחתו: "נשקפת סכנה ממשית לחייו"

זוהר שחר לוי 16:3019.04.16
היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, דחה היום (ג') את בקשתו של השר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר לעכב את ההליכים הפליליים כנגדו לאחר שלא מצא "כי יש במצבו הרפואי כדי להצדיק עיכוב הליכים".

 

בדצמבר האחרון הגישה פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) כתב אישום נגד השר לשעבר ונגד מעורבים נוספים, בהם אנשי העסקים ג'קי בן זקן, אברהם נניקשווילי ורוי מוצפי. כתב האישום כולל 5 פרשיות שונות מייחס לבן אליעזר עבירות חמורות של שוחד, איסור הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ועבירות מס.

 

בשל מצבו הרפואי של בן אליעזר פנו באי כוחו, עוה"ד ד"ר יעקב וינרוט, עמית חדד ואשר רובינגר, ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לעכב את ההליכים הפליליים נגדו. "פואד סבל מטראומה גופנית ונפשית קשה כאשר נפל למשכב במרץ 2011", כתבו באי כוחו לאחרונה לבית המשפט, במסגרת תשובתו לכתב האישום. "ישנה הידרדרות מתמדת במצבו הבריאותי וכיום חייו מוטלים על בלימה".

 

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט צילום: Marc Israel Sellem, Jerusalem Post

 

מנדלבליט החליט לדחות את בקשתו של בן אליעזר לעיכוב ההליכים הפליליים נגדו והיום נמסרה ההודעה על כך לבאי כוחו וכן לבית המשפט. לפי הודעת היועמ"ש, לאחר שבחן את מכלול נסיבות העניין, לרבות חומרת המעשים המיוחסים למר בן אליעזר, נסיבות ביצועם והאינטרס הציבורי בקיום ההליך, "לא מצא היועץ המשפטי לממשלה כי יש במצבו הרפואי, שהיועץ המשפטי לממשלה איננו מקל בו ראש, ובנימוקים שפורטו בבקשה מטעמו כדי להצדיק את עיכוב ההליכים הפליליים במקרה זה". בשל כך, צפוי בקרוב המשך משפטו הפלילי של השר לשעבר.

 

ממשפחתו שלן אליזער נמסר בתגובה להחלטה: "בימים האחרונים חלה הידרדרות נוספת במצבו הבריאותי של פואד והבוקר, עוד בטרם התקבלה החלטת היועץ, הורו רופאיו על אשפוזו המיידי. צחוק הגורל שדווקא ביום זה החליט היועץ המשפטי את מה שהחליט. פואד צפוי לעבור כבר מחר ניתוח לא פשוט, ונשקפת סכנה ממשית לחייו. בשלב הזה אנו מתפללים לשלומו של פואד ורק לאחר שיעבור את הניתוח נתפנה לבחון את החלטת היועץ ואת המשמעויות שלה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x