$
בארץ

המפעל האחרון של אסם באזור המרכז - עובר לפריפריה

חברת המזון השלישית בגודלה בישראל תשקיע 200 מיליון שקל במפעל חטיפים חדש בקרית גת שיחליף בעוד שנתיים את המפעל הוותיק בחולון

גיל קליאן 11:4819.04.16

אחרי פסח תתחיל אסם בבניית מפעל חטיפים חדש בהשקעה של 200 מיליון שקל. המפעל החדש ייבנה בקריית גת, בסמוך למפעל סלטי צבר. השלמת העבודות צפויה עוד כשנתיים, ואז יועברו למפעל החדש 150 עובדי מפעל החטיפים הקיימים בתוספת 40-50 עובדים חדשים.

 

מפעל החטיפים בחולון הוא אחד המפעלים הוותיקים של אסם. המוצר העיקרי של המפעל הוא במבה - המוצר הנמכר ביותר בקבוצת אסם - קבוצת המזון השלישית בגודלה בישראל.

 

המפעל בחולון מורכב משטח של 3 דונם בבעלות קבוצת אסם, ועוד 1.5 דונם בשכירות. מתחם מפעל צבר כולל 36 דונמים בבעלות החברה, כאשר מפעל החטיפים החדש ייבנה על 16 דונם. המפעל החדש יירכז את קווי הייצור של חולון, לצד קווי הייצור של במבה במילוי נוגט ומילויים נוספים, המיוצרים כעת במפעל החברה בשדרות. כמו כן יכלול המפעל החדש מרכז מבקרים.

 

איציק צאיג, מנכ"ל קבוצת אסם, אמר כי "מפעל הבמבה בחולון הוקם ב-1964 ונמצא בליבו של מרכז עירוני צפוף, שכבר אינו מתאים לתעשייה. זהו מפעל ותיק, שאינו מותאם להגדלת קצב הייצור והחדשנות של במבה. בשני העשורים הקודמים העבירה אסם את כל מפעליה לפריפריה, מיקנעם בצפון ועד לשדרות בדרום וזהו בעצם המפעל האחרון מתוך 11 האתרים של אסם שפועל עדיין במרכז הארץ. עם פתיחתו, יצטרף מפעל הבמבה לאתרי צבר ובונז'ור שכבר פועלים בקריית גת ובסך הכל תעסיק החברה בעיר וסביבותיה כ-600 איש".

 

במבה של אסם במבה של אסם צילום: שאול גולן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x