שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נדחתה עתירת אלסטום הצרפתית נגד מכרז חשמול המסילות

בכך הכשיר ביהמ"ש את זכייתה של SEMI הספרדית במכרז לחשמול 420 ק"מ של מסילות רכבת בהיקף של כ־2 מיליארד שקל ואת קידום הפרויקט

תומר הדר 10:2819.04.16

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה אתמול את עתירתה של חברת אלסטום הצרפתית נגד המכרז של רכבת ישראל להסבת רשת הרכבות לחשמל.

 

בכך הכשיר ביהמ"ש את זכייתה של SEMI הספרדית במכרז לחשמול 420 ק"מ של מסילות רכבת בהיקף של כ־2 מיליארד שקל ואת קידום הפרויקט. אלסטום הגישה את עתירה לאחר שהגיעה למקום השני במכרז עם חברות נוספות שהפסידו בו.

 

בין היתר טענו העותרות כי הנהלת רכבת ישראל התערבה במכרז לטובת הזוכה שהציגה נתונים שקריים, וכי "גורם עלום" בחברה דאג להעלות את הציון של SEMI מ־66 ל־70, שהוא הציון המינימלי לזכייה במכרז.

 

 צילום: רפי דלויה

 

לפי מסמכי בית המשפט, העותרות השתמשו בחוקרים של חברת בלק קיוב כדי להוכיח שמנהל הפרויקט הספרדי פרנסיסקו חבייר גומז אינו מוסמך לנהל את הפרויקט לפי התנאים שהוצבו במכרז, משום שבניגוד לטענת SEMI — הוא מעולם לא ניהל פרויקט רחב היקף בהודו. עוד דרשו העותרות כי הצעתה של SEMI תיפסל לנוכח העובדה שלא תוכל לעמוד בהצעת המחיר שהציגה בכל הנוגע לשלב התחזוקה. רכבת ישראל טענה בתגובה כי טענות העותרות משוללות יסוד. השופטת מיכל אגמון־גונן קיבלה את עמדתה וקבעה כי "בסופו של יום לא נותר מאומה מהטענות החמורות שהועלו בגדרי העתירה".

SEMI יוצגה בידי עורכי הדין דרור הרפז, אייל אורן וענבר מקין ממשרד הרפז אורן ושות'.

 

רכבת ישראל יוצגה בידי עורכי הדין רנאטו יאראק ודנה יאראק זהרוביץ ממשרד עורכי הדין מ.פירון ושות'.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x