$
בארץ

צעד ראשון בדרך להפרטה: יחידת ניהול רשת החשמל הארצית תוכפף ישירות למנכ"ל

זו הפעם הראשונה בחברה שיחידת ניהול רשת החשמל הארצית לא תעבוד תחת חטיבת הייצור, זאת לקראת מהלך ארוך טווח שאמור להוציא באופן מוחלט את כלל ניהול המערכת מחברת החשמל. באופן מפתיע ההחלטה עברה בתמיכת הוועד, זאת בנימוק שאין הבדל בסביבת העבודה או ברמות השכר

ליאור גוטמן 16:2013.04.16
דירקטוריון חברת החשמל קיבל לפני שעה קלה (ד) החלטה היסטורית שעיקרה הוצאת יחידת ניהול המערכת הארצית מתוך חטיבת הייצור, והכפפתה ישירות למנכ"ל החברה עופר בלוך. מדובר בפעם הראשונה בחברה שיחידת ניהול רשת החשמל הארצית לא תעבוד תחת חטיבת הייצור של חברת החשמל, וזאת לקראת מהלך ארוך טווח שאמור להוציא באופן מוחלט את כלל ניהול המערכת מחברת החשמל.

חברת החשמל חברת החשמל צילום: אלעד גרשגורן

 

יחידת ניהול המערכת יושבת בחיפה והיא מונה כ-250 איש והיא מנוהלת על ידי גיל דותן. תפקידה העיקרי היא ניתוב צריכת החשמל במדינה כמו גם שליטה על כל תחנות הכוח שיש, פרטיות או לא, עם יכולת הפעלה שלהן ביחס לביקוש הארצי. היחידה הייתה אמורה לעבור ולעבוד מחוץ לחברת החשמל ולהיות יחידה עצמאית במסגרת של חברה ממשלתית חדשה, אולם הרפורמה בחברת החשמל לא זזה והיא נשארה לעבוד בתוך חברת החשמל. במשרדי הממשלה השונים מתכננים שבעתיד יחידת ניהול המערכת תעבוד כגוף עצמאי שיחליט איזו תחנת כוח תופעל במשק ביחס ליעילותה, זאת בניגוד להיום שאלו מופעלות גם משיקולי שמירה על סל דלקים שכולל לא רק גז אלא גם פחם. עוד מקווים שם שיחידה זו תבנה מודל לרכישת חשמל תוך שמירה על עלויות הכי נמוכות.

 

באופן מפתיע ההחלטה עברה בתמיכת ועד העובדים ובאישורם. נכון להיום שני חברי ועד הם חברי דירקטוריון ועד חברת החשמל, והנימוק לצעד הוא שמבחינת העובדים אין הבדל בסביבת העבודה או ברמות השכר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x