$
בארץ

אמה של ענבל אור: "היא שבורה לחלוטין, אני מפחדת שהיא תפגע בעצמה"

יום לאחר שבתה לא התייצבה לחקירה ורשות המסים הקפיאה את נכסיה, אמרה מיכל אור כי בתה "שבורה". האם המשיכה בקו ההגנה שמאשים את העובדים במעילה: "היא לא עשתה בדיקה מי נכנס לחברה". בנוסף, שלחה מסר לנאמן: "קצת חמלה, אל תתרברב. למה הוצאת שעשתה תסרוקות וקנתה בגדים"

שירות כלכליסט ו-ynet 10:3912.04.16
מיכל אור, אמה של ענבל אור, התראיינה הבוקר (ג') לניב רסקין בגל"צ והמשיכה, כמו בתה, לתקוף את עובדי החברה ולטען שהם אחראים להתרסקות והונאות לכאורה שבהן חשודה בתה. "הבת שלי עושה מאזנים?", שאלה האם, "הבת שלי עושה פקודות יומן? הבת שלי עושה הנהלת חשבונות? היא לא יודעת הנהלת חשבונות, לא יודעת לעשות פקודות יומן".  

על המפרק שמונה ל"אור סיטי נדל"ן", עו"ד איתן ארז, אמרה האם: "קצת חמלה, אל תתרברב ואל תוציא דברים. אתה אומר מה היא עשתה תסרוקות וקנתה בגדים. למה אתה מוסר את הנתונים בפני כל האנשים? הבת שלי סמכה על העובדים שלה בעיניים עצומות. היא נתנה להם לעשות מה שהם רוצים באיזו צורה שהם צריכים. הבת שלי עושה מאזנים? הבת שלי עושה פקודות יומן? הבת שלי עושה הנהלת חשבונות? היא לא יודעת הנהלת חשבונות, לא יודעת לעשות פקודות יומן".  

ענבל אור יוצאת ממלון ווסט, אתמול ענבל אור יוצאת ממלון ווסט, אתמול צילום: מוטי קמחי

 

לשאלה אם בתה נוכלת ענתה האם: "היו לה 16 פרויקטים, והיו אנשים שקנו לא דירה אחת אלא ארבע, חמש ושש. איפה האנשים האלה? למה הם לא בטלוויזיה? הם הרוויחו המון. הם קנו במעט כסף והרוויחו המון. 

 

"היא טעתה כשהכניסה עובדים. יש לה 27 עובדים, שזה הרבה. בשנתיים האחרונות היא לא עשתה בדיקה מי נכנס אליה לחברה. מפה מתחילה הבעיה. זו הטעות הראשונה. היא טעתה גם כשנשארה רק עם בנק אחד".

 

מיכל אור הוסיפה: "אלה ימים מאוד קשים, מאוד כואבים. ענבל מרגישה רע מאוד. לכל המשפחה קשה מאוד. כל היום אנחנו סביב ענבל. היא המומה ולא מבינה בכלל מה קורה. היא חשבה שבקטע של המסים הכול יסתדר ובסוף היא רואה שהמצב הולך ומחמיר. זאת רעידת אדמה בשבילנו".

  

היא הוסיפה: "הבחורה שבורה לחלוטין. כמה שהיא אמרה שהיא חזקה, הם עוד יותר שוברים אותה. בגלל שהיא חזקה. בגלל שהיא אישה".

  

כאימא, את דואגת לה שהיא תפגע בעצמה?

 

"אני מפחדת, מאוד פוחדת. כן. פוחדת לחשוב על זה. אנחנו כל הזמן מתחלפים איתה. כן, זה קשה. מאוד קשה.

  

אתמול הוציאה רשות המסים צו הקפאת מצב ליזמית הנדל"ן שחשודה בעבירות מס, ובמקביל מתנהלת נגדה חקירה בגין עבירות מרמה ורישום כוזב במסמכי תאגיד. משמעות הדבר היא שאור לא יכולה לעשות שינויים בבעלות בכל נכסי הנדל"ן וכלי הרכב שבבעלותה הפרטית. הבקשה לצו הוגשה ביום חמישי, והוא אינו מותנה בזמן. מדובר ב-12 נכסים, דירות וזכויות במקרקעין.

  

אתמול הייתה אור אמורה להגיע למפלג ההונאה של מחוז תל אביב ולמסור עדות בנוגע לכספים שלטענתה נעלמו מהחברה. אור התבקשה להתייצב לחקירה ב-10:30, ואחרי שלא עשתה זאת - הגיעו שוטרים למלון הדירות "West" בחוף הצוק שבו היא שוהה, ושקלו להביא אותה לחקירה.

  

אור טענה כי היא חשה ברע, והזמינה אמבולנס של מד"א. זה הגיע, אך עזב את המקום בלעדיה לאחר פחות משעה. כעבור כשלוש שעות עזבו גם השוטרים בלעדיה, לאחר שהתרשמו שהיא לא יכולה לעמוד כעת בפני חקירה. הם הודיעו לה שיזמנו אותה לחקירה במועד מאוחר יותר. אחר הצהריים הגיע למלון פרקליטה החדש של אור, עו"ד בני כץ, ואמר לאחר מכן: "ביקרתי חבר, הכול בסדר". כשעתיים לאחר מכן, היא יצאה מחדר המלון.

  

בסוף השבוע שיגרה אור מכתב למשטרה שבו טענה כי התגלה לה שבוצעו מעילות בחברה. מדובר לטענתה בהיקפים של מיליוני שקלים שנעלמו מהקופה בדרכים כאלה ואחרות. במשטרה כבר חקרו באזהרה כמה עובדים שלה ואף פתחו עם לפחות אחד מהם במו"מ לגיוסו כעד מדינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x