שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מסמנים לעצמנו: משרד הכלכלה בוחן סימון פירות וירקות ישראליים

ל"כלכליסט" נודע שההוראה לבחינת המהלך הגיעה מרה"מ ושר הכלכלה בנימין נתניהו. נבחנת האפשרות גם לסמן תוצרת חקלאית אחרת, דוגמת ביצים, במדבקות "כחול לבן"

רוני זינגר 06:5310.04.16

משרד הכלכלה בוחן אפשרות לסימון פירות וירקות, וכן תוצרת חקלאית נוספת, תוצרת ישראל במדבקות "כחול לבן" - כך נודע ל"כלכליסט". ההוראה לבחינת המהלך הגיעה מראש הממשלה ושר הכלכלה בנימין נתניהו לאחר שנענה לבקשתו של נשיא התאחדות האיכרים דובי אמיתי. לפני כשבועיים דחתה הכנסת הצעת חוק טרומית דומה של חבר הכנסת חיים ילין מיש עתיד.

פירות פירות צילום: .shutterstock

 

המהלך נמצא בבדיקה ראשונית, ובימים אלה נבדק כיצד ניתן לבצע בפועל את הסימון, שכן ברשתות השיווק מוצעים ירקות ופירות מעורבבים המגיעים ממקומות שונים. אחת הדרכים שעלתה היא לאפשר לחקלאים הישראליים להדביק מדבקת "כחול לבן" על התוצרת שלהם עוד בשלב אריזתם. כיום יכולים יצרנים ישראליים לבחור לסמן את מוצריהם כמוצרי "כחול לבן", אך אין מדובר בסימון חובה, ומוצר מוגדר ככזה אם לפחות 35% מעלויות ייצורו בוצעו בארץ.

 

הרעיון למהלך עלה בפגישה שהתקיימה ביום חמישי בין נתניהו לראשי המגזר העסקי. במהלך הפגישה העלה אמיתי את הבקשה לבדוק אפשרות לסימון ירקות ופירות, וכלל תוצרת חקלאית שגודלה בישראל כמו ביצים, כך שהצרכן יוכל לזהותה. נתניהו נענה לבקשה והורה לראשי משרד הכלכלה, ובהם ראש מטה כחול לבן, לבחון את המהלך. בבקשה של אמיתי תמך גם נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש, שההתאחדות בראשה הוא עומד עומדת מאחורי הקמת מטה כחול לבן במשרד הכלכלה. עד כה היו חברים במטה תעשיינים ויצרנים ישראלים שאינם קשורים לחקלאות.

 

ממשרד הכלכלה נמסר כי ראש הממשלה ושר הכלכלה "הנחה לבחון סימון וולנטרי של מוצרי חקלאות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x