שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הוקמה ועדת איתור לבחירת מנכ"ל חדש לבנק הפועלים בראשות היו"ר יאיר סרוסי

יתר חברי הוועדה הם אפרת פלד ועידו שטרן מטעמה של שרי אריסון, הדירקטור אמנון דיק והדירקטורית דפנה שוורץ; לפי שעה הערכה היא שהמועמד המוביל להחלפת ציון קינן הוא אריק פינטו

רעות שפיגלמן 17:1806.04.16

בנק הפועלים הודיע אחה"צ (ד') של הקמתה של וועדת איתור שתגיש המלצותיה למינויו של מנכ"ל חדש לבנק עד סוף חודש מאי. המנכ"ל הנוכחי, ציון קינן, מנכ"ל הבנק מאז 2009, הודיע לפני כשבוע על סיום מוקדם של תפקידו.

 

בוועדה יישבו 5 חברי דירקטוריון: שלוה מטעם בעלת השליטה שרי אריסון - יו"ר הבנק יאיר סרוסי, אפרת פלד ועידו שטרן, דירקטור בלתי תלוי אמנון דיק ומדירקטורית חיצונית (דח"צ) דפנה שוורץ.

 

אפרת פלד אפרת פלד

 

הדירקטור אמנון דיק הדירקטור אמנון דיק צילום: עמית שעל

 

הוועדה תקבע את הקריטריונים לבחירתם של המועמדים, תראיין את המועמדים ותגיש על סמך זאת המלצותיה לדירקטוריון עד לסוף חודש מאי הקרוב.

 

במערכת הבנקאית מעריכים כי המועמד המוביל להחלפתו הוא ממלא מקומו, אריק פינטו,  שמונה למנהל התפעול הראשי של הבנק בתחילת השנה. גם מינויו של פינטו כמ"מ של מנכ"ל הבנק נעשה באותו מעמד ומדובר בהגדרה של תפקיד חדש שלא היה קודם לכן בבנק - מה שמעלה את סיכוייו של פינטו לקבל את המינוי.

 

הודעתו של קינן הגיע ימים ספורים בלבד לאחר שחוק הגבלת שכר הבכירים במערכת הפיננסית ל-2.5 מיליון שקל בשנה נכנס לתוקף. הוא פורש בגיל 60, ולפי חוזה העסקתו, פרישה עד גיל 62 מזכה אותו בפיצויים בשווי 250% משכרו, כלומר 17-16 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x