$
בארץ

יש עתיד וציפי לבני נגד אישור השכר ליו"ר-עמית של קק"ל בסך 40 אלף שקל

מחר ידון דירקטוריון קק"ל ונציגי המפלגות בכנסת באישור שנתנה ועדת חוקה של הכנסת להעלאת את שכרו של עוזי לנדאו. יש עתיד ולבני מבקשים לקיים דיון נוסף בוועדת החוקה בטענה שנעשה שם מחטף

רוני זינגר 15:5403.04.16

סיעת יש עתיד ושרת המשפטים לשעבר ציפי לבני מתנגדים להחלטת ועדת החוקה לאשר שכר ליו"ר-עמית של קק"ל. היו"ר-עמית הוא עוזי לנדאו מטעם כולנו והובטח לו כי יקבל שכר: כ-40 אלף שקל בחודש לפני תנאים נוספים.

 

 

מחר תתקיים אסיפת דירקטוריון של קק"ל במהלכה ידונו הדירקטורים, נציגי כלל מפלגות הכנסת, באישור שנתנה ועדת חוקה של הכנסת ביום רביעי האחרון, להעלאת שכרו של יו"ר-עמית בקק"ל וכן תשלום רטרואקטיבי לשני סגני יו"ר קק"ל בקדנציה הקודמת. דבר אישור התקנות נחשף בשבוע שעבר ב"כלכליסט" וממנו למדו חברי הכנסת על המהלך.

 

חברי יש עתיד, נציג "התנועה" של לבני וככל הנראה גם נציגת מפלגת העבודה יביעו התנגדות למהלך. בשעות האחרונות יש לחצים על חברי דירקטוריון נוספים להצטרף למהלך ואם יימצא רוב, יכול הדירקטוריון לא לאשר את העלאת הנושא לאישור האסיפה הכללית ובכך למעשה למנוע את אישור התשלום ליו"ר-עמית.

 

התשלום ליו"ר-עמית סוכם בין המפלגות השונות עוד במשא ומתן שהתקיים לפני הבחירות האחרונות לקק״ל.

 

"המחטף שהתבצע בוועדת החוקה"

 

לצד זאת, בסוף השבוע נשלחו לוועדת החוקה וליועץ המשפטי של הכנסת, אייל ינון, שתי בקשות לעצירת המהלך להחזרת המשכורת ליו"ר-עמית בקק"ל. סיעת יש עתיד ולבני, כל אחד בנפרד, שיגרו מכתבים דחופים בבקשה לקיים דיון נוסף על החלטת הוועדה מיום רביעי לאשר תשלום משכורת ליו"ר-עמית קק"ל, ותשלום רטרואקטיבי לשני סגני יו"ר קק"ל. שני הצדדים טוענים כי הדיון נקבע ברגע האחרון והתקיים "מתחת לראדר" בלי שחברי הכנסת יודעים על קיומו.

 

מיש עתיד פנו לינון וביקשו את התערבותו לנוכח "המחטף שהתבצע בוועדת החוקה כאשר יו"ר הוועדה ניצל את סמכותו ואת היום האחרון למושב על מנת לאשר תקנות שנויות במחלוקת בהליך בזק תוך זלזול מופגן בחברי הוועדה ובתקנון הכנסת… באופן מפתיע הנושא הנ״ל לא הוזכר כלל בסדר היום שפורסם… סדר היום המעודכן נשלח לקבוצה מצומצמת של חברי כנסת ומתעורר החשד כי היתה כוונת מכוון להסתיר את הוספת הנושא לסדר היום". ביש עתיד מוטרדים במיוחד מהדיון שכן איש מחברי סיעתם לא טרח להגיע לדיון. ביש עתיד מרבים להתבטא נגד ההתנהלות הארגונית של קק"ל.

 

לבני מאחורי הפיכת קק"ל לחל"צ

 

לפני למעלה משנה כאשר כיהנה ציפי לבני כשרת המשפטים היא הובילה את הפיכתה של קק"ל לחל"צ - חברה לתועלת הציבור ובמסגרת זאת גם בוטל התקן בשכר של יו"ר העמית המכהן לצדו של יו"ר קק"ל. כיום נמצא בתפקיד השר לשעבר עוזי לנדאו מטעם מפלגת כולנו. באותו המעמד בוטלו גם משכורותיהם של סגני יו"ר קק"ל אז שניים במספר. בנובמבר האחרון נערכו בחירות לראשות קק"ל והדמויות התחלפו אך ללנדאו הובטח כי שרת המשפטים איילת שקד תפעל לקדם באמצעות תקנות את החזרת המשכורת ממנה נהנה יו"ר עמית בקק"ל בטרם הפכה לבני את הארגון לחל״צ.

 

התקנות שהובאו בפני הוועדה כללו את אישור שכרו של היו"ר עמית לשנתיים הבאות, וכן אושר תשלום רטרואקטיבי של סגני יושב ראש קק"ל לשני הסגנים שכיהנו בתפקיד עד נובמבר. לטענת קק"ל הוועדה לא אישרה המשך תשלום לחמשת סגני היו"ר המכהנים כיום.

 

לבני שיגרה כאמור אף היא מכתב בעקבות אישור התקנות וכך כתבה: "סעיף זה הוכנס לסדר היום של הוועדה רק יום לפני הדיון, ביום האחרון למושב הכנסת שהינו עמוס וגדוש גם כך. כך גם בהתאם להחלטת ועדת הכנסת סוכם שביום רביעי יצביעו בכנסת רק על נושאים בהסכמה בעוד התקנות שאושרו שונות מהותית מהתקנות אותן אישרתי כשרת משפטים באותו עניין. לאור האמור אבקשך לקיים דיון מחדש בתקנות אלה".

 

יו״ר ועדת חוקה ניסן סלומינסקי שלח היום מכתב תשובה לח"כ ציפי לבני שדרשה דיון חוזר בדבר התקנות שאישרה הוועדה ביום רביעי האחרון למתן תשלום ליו״ר-עמית בקק״ל. סלומינסקי השיב ללבני כי לא ניתן לקיים דיון חוזר שכן החלטת הוועדה כבר נחתמה ונשלחה אל שרת המשפטים איילת שקד. עוד כותב סלומינסקי כי לבני לא לקחה חלק בדיונים קודמים בהם הנושא נידון ובהם נאמר כי הדיין האמור יתקיים וכן הוסיף ״בעת שנקבע הדיון בתקנות שבנדון, לא היה ידוע לי על קיומן של מחלוקות בנושא בקרב חברי הכנסת. יתירה מזאת, גם במסגרת הדיון עצמו נשמעו הערות של הייעוץ המשפטי לוועדה ולאחר מכן, בדיון, לא התעוררו כל מחלוקות באשר לתקנות, על אף שנכחו בדיון כמה חברי כנסת מסיעות שונות, והן אושרו פה אחד״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x