שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הפרקליטים עתרו למנוע פרסום הדו"ח על הקשר עם המכון הפתולוגי

דו"ח נציבת הביקורת על הפרקליטות מצא פגמים בהתנהלות בכירי הפרקליטות מול ראש המכון הפתולוגי ד"ר חן קוגל ואמור להתפרסם בסוף השבוע הבא

משה גורלי 17:0431.03.16

מאבק הפרקליטים בשופטת בדימוס הילה גרסטל, נציבת הביקורת על הפרקליטות מגיע לבג"ץ. 11 פרקליטים בשירות המדינה הגישו היום (ה') עתירה למניעת פרסום דו"ח שבוחן את פעולותיהם מול המכון הפתולוגי.

 

 

דו"ח זה נולד בעקבות פרשת זדורוב ובהמשך לדו"ח שמצא פגמים בהתנהלות בכירי הפרקליטות מול ראש המכון ד"ר חן קוגל בפרשה זו בה העיד לטובת ד"ר מאיה פורמן-רזניק. הדו"ח אמור להתפרסם בסוף השבוע הבא ובג"ץ מתבקש להוציא צו ביניים לעיכוב הפרסום עד ההחלטה בעתירה.

 

באמצעות עורכי הדין צבי אגמון ועינת שורקי, טוענים הפרקליטים כי הדו"ח הצפוי "נעשה בחוסר סמכות ופוגע, שלא כדין, למצער, בשמם הטוב של העותרים, אם לא למעלה מכך".

 

רומן זדורוב שהורשע ברצח תאיר זאדה רומן זדורוב שהורשע ברצח תאיר זאדה צילום: אפי שריר

 

הטענה היא שלגרסטל יש סמכות לערוך ביקורת מערכתית בלבד, ואילו כאן מדובר בביקורת פרטנית. "נבחנה התנהלותם של פרקליטים ספציפיים, בתיקים שנבחרו מראש ובמכוון, ונמתחה בו ביקורת אישית, עד כדי קביעה ביחס לחלק מהפרקליטים המבוקרים, כי עברו על החוק", נטען בעתירה.

 

העותרים מסכמים: "נאמר כבר עתה בקול רם וצלול: העותרים דוחים מכל וכל את הביקורת האישית המוטחת בהם - הן ברמה המשפטית והן ברמה העובדתית - בעיקר בשים לב לכך שפעלו בהתאם להנחיות היועץ המשפטי לממשלה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x