בארץ

היועמ"ש בוחן: לאסור על נתניהו לקבל החלטות בענייניו של שאול אלוביץ'

משרדו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בוחן את האפשרות למנוע מראש הממשלה, המכהן כיום גם כשר התקשורת, לקבל החלטות במישרין ובעקיפין הנוגעות לבעל השליטה ביורוקום המחזיקה בבזק, אינטרט זהב, וואלה ו-yes בשל מערכת היחסים האישית בין השניים

אלירן מלכי 11:1631.03.16

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בוחן את האפשרות למנוע מראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו לקבל החלטות במישורין או בעקיפין בדברים הנוגעים באיש העסקים שאול אלוביץ' בעקבות הקשרים הקרובים בין השניים.

 

אלוביץ' הוא בעל השליטה בחברת יורוקום המחזיקה בחברות תקשורת שונות, בהן אינטרנט זהב, בזק, וואלה ו-yes. החברה מקבלת הקלות ממשרד התקשורת, במיוחד בתחום הרפורמה הסיטונאית, מה שמאפשר לבזק להמשיך לצמוח. לאחרונה הציגה  בדו"חותיה הכספיים הכנסות בגובה של כ-10 מיליארד שקל ורווח נקי של כ-1.7 מיליארד.

 

מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר. מינוי אישי של נתניהו מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר. מינוי אישי של נתניהו צילום: עומר מסינגר

 

יש לציין כי גם אם היועץ המשפטי לממשלה יאסור על נתניהו להתעסק בנושאים הקשורים לאלוביץ', מנכ"ל משרדו שלמה פילבר, שמונה על ידי נתניהו עצמו יוכל להמשיך במתן ההקלות לחברות שבשליטת אלוביץ'.

 

מלשכת היועץ המשפטי לממשלה מאשרים את הדברים ומוסרים כי "הדברים בשלבי בדיקה מתקדמים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x