$
בארץ

בנק לאומי משיק בנק אינטרנטי שיתחרה גם בו

בחודשים הקרובים ייפתחו שירותי הבנק בפני קהילה סגורה של משתמשים שיהוו את קהל הלקוחות הראשוני של הבנק. הבנק יפעל כמתחרה של בנק לאומי וינוהל בנפרד מהחברה האם שלו

רעות שפיגלמן 14:5927.03.16
הבנק האינטרנטי שמקים בנק לאומי, ושיתחרה גם בבנק לאומי עצמו, מוצג בימים אלו ליזמים שונים מתחום הפינטק וההייטק, בכדי שאלו יחוו דעתם על המיזם החדש ויסייעו לבנק לבצע בו שיפורים ולהתאימו לצרכי הלקוחות, לקראת המועד המתקרב להשקת הבנק - סוף השנה הזו. בחודשים הקרובים מתוכנן גם לפתוח את שירותי הבנק בפני קהילה סגורה של משתמשים שיהוו את קהל הלקוחות הראשוני של הבנק.

 

אחד מהשמות האפשריים לבנק החדש הדיגיטאלי שצפוי לקום הוא "פפר" Pepper . הבנק יפעל כמתחרה של בנק לאומי וינוהל בנפרד מהחברה האם שלו. הבנק מתוכנן לפעול כבנק עצמאי לכל דבר שיספק את מכלול השירותים למשקי הבית ולבעלי חשבונות פרטיים ותשתית המחשוב שלו תהיה נפרדת מזו של בנק לאומי. הבנק אמנם ממותג כבנק חדש, אך הבעלות בו תהיה של לאומי. בנק לאומי לא חושף כמעט מידע על המיזם החדש.

מנכלית לאומי רקפת רוסק עמינח מנכלית לאומי רקפת רוסק עמינח צילום: אוראל כהן

 

 

בתוך כך, עדיין לא ברור האם הבנק הדיגיטלי גם יוכל לספק משכנאתות באמצעות ערוצי הדיגיטל, כאשר פתרון אפשרי לכך הוא שליחת נציג שיחתים את מקבל ההלוואה בביתו על הטפסים.

 

בניגוד אליו, בנק הפועלים, שגם הציג את את תוכניתו בתחום הבנקאות הדיגיטלית בתחילת השנה שעברה הקים חטיבת דיגיטל ייעודית לנושא כאשר הרעיון בבסיס הבנקאות הדיגיטלית של בנק הפועלים הוא סניפים "ללא נייר". הבנק כבר פתח כמה סניפים כאלו כאשר הסניף הראשון במתכונת זו נפתח בשנה שעברה ברחוב אבן-גבירול בתל אביב.

 

בתוך כך בנק הפועלים ימנה בחודשים הקרובים מספר מינויים חדשים בחטיבת הדיגיטל שלו, כאשר מדובר בתפקידים חדשים ייעודיים לצורך פיתוח בנקאות הדיגיטל של הבנק. מוקדם יותר החודש מינה הבנק את שחר מרקוביץ', שהיה שותף בחברת הייעוץ מקינזי, לראש מערך הדיגיטל בבנק.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x