שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

"זה כמו הלאמת שכר על ידי חקיקה"

יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי, המכהן גם כנשיא איגוד הבנקים, מתייחס לחוק להגבלת שכר הבכירים בחברות הפיננסיות

משה גורלי ורוני זינגר 06:5127.03.16
רוב בכירי המגזר הפיננסי סירבו להתייחס בשמם להגבלת שכר הבכירים. היחיד שהסכים לתת ביטוי לדעתו היה יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי, המכהן גם כנשיא איגוד הבנקים. לפי סרוסי בין הצעת לפיד לחוק של כחלון פעורה תהום. כשהראשונה מגבילה שכר אך מאפשרת לחברות ולדירקטוריונים לפעול, והשנייה כמוה כהלאמה. קביעת שכר על ידי חקיקה.

 

"אני מודע לכל הרגשות ולהסתה נגד שכר הבנקאים", כך סרוסי, "אבל חושב שחקיקות כאלו מרחיקות אותנו מהעולם הכלכלי, ובוודאי שלא יסייעו להצטיינות הגופים הפיננסיים הישראליים שהלכו והשתפרו. בין המתנגדים לחקיקה בנוסח הנוכחי רוב הפקידות הממשלתית, משפטנים ואנשי עסקים שאינם קשורים לנושא ישירות. כולם חוששים להביע דעתם באווירה שנוצרה וכך הפתרון קיצוני מדי. סרוסי הצהיר כי הוא "בעל עניין באופן אישי אבל פחות ממה שנדמה, לאור המגבלה שקבעה כי יו"ר לא יזכה לתגמול משתנה. זה היה חלק משמעותי מהתגמול שלי, שנעלם החל משנה זאת בהוראה קודמת של בנק ישראל".

 

 

סרוסי טוען כי למעשה החוק מטעה את הציבור: "החוק קובע סכום של 2.5 מיליון שקל עלות שכר. אבל הטענה כאילו יש שיקול דעת היא הטעיה, כיוון שלמעשה מכפלה של שכר המינימום ב־35 כבר מגיעה ל־2.5 מיליון שקל. מלבד זאת, האם יש כוונה להחיל חוק זה על עוד מגזרים במשק? אם התשובה היא לא, הרי שיש כאן אפליה".

 

יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x