$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

האוצר לוחץ על מנכ"ל דוראד לוותר על הבונוס השנתי שלו

מנכ"ל האוצר שי באב"ד נפגש עם אלי אסולין וביקש ממנו לוותר באופן חלקי או מלא על הבונוס, מאחר שחלקו מגיע מכספי הציבור. לפני כחודש הקפיא באב"ד את מתן הבונוס

ליאור גוטמן 08:0822.03.16

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד נפגש בסוף השבוע האחרון עם מנכ"ל תחנת הכוח דוראד אלי אסולין וביקש ממנו לוותר, באופן חלקי או מלא, על הבונוס שלו לשנת 2015 - כך נודע ל"כלכליסט". סכום הבונוס אמור לנוע בין 2 ל־2.5 מיליון שקל, סכום דומה לזה שקיבל אסולין בסוף שנת 2014 על פעילותו ופועלו בחברה.

 

 

לתפיסת משרד האוצר, סכום כה גבוה אינו מחויב המציאות משני נימוקים עיקריים. הנימוק הראשון הוא שמדובר, בין היתר, בכסף ציבורי, וזאת מתוקף האחזקות של קצא"א החצי־ממשלתית בדוראד (37.5%). קצא"א היא חברה בבעלות משותפת לממשלת איראן וממשלת ישראל, ששורשיה בסוף שנות השישים של המאה הקודמת, כשהתקיימו יחסים דיפלומטיים בין המדינות. אולם כיום, בהיעדר יחסים דיפלומטיים, מי שמפקחים על קצא"א הם משרד האוצר בכלל ושי באב"ד בפרט.

 

שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר

 

הנימוק השני שבאב"ד העלה מול אסולין הוא מוטיב הנראות הציבורית. תחנת הכוח של דוראד היא אחת הגדולות במשק (כ־850 מגה־ואט), אולם כלל מכירות החשמל שלה הן ללקוחות פרטיים מובחרים (דוגמת אסם, שטראוס, מקורות, משרד הביטחון והבנקים לאומי והפועלים) ולא לכלל הציבור. משכך, באב"ד טען כי קשה להסביר מצב שבו מנכ"ל של תחנת כוח שכזאת מקבל בונוס שנתי שהיקפו כפול מעלות השכר השנתית של מנכ"ל חברת החשמל - שלו אחריות גבוהה בהרבה.

 

זאת אינה הפעם הראשונה שבה מבקש באב"ד מאסולין, שעלות שכרו החודשית מגיעה ל־120 אלף שקל, לוותר על הבונוס השנתי. בתחילת חודש פברואר עצר באב"ד את הדיון בדירקטוריון דוראד שעסק בין השאר בבונוס של אסולין, ואילו בתחילת חודש מרץ הקפיא את מתן הבונוס לאסולין, כנציג בעל המניות הבכיר בתחנת הכוח.

 

אסולין סירב להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x